CZ: Covid-19 má další sportovní oběť, LAPP Cup se letos neuskuteční

02.04.2020 23:40

Pandemie koronaviru Covid-19 posbírala po světě už hodně mistrovských titulů napříč všemi ligami, ta sledge hokejová není výjimkou, teď si ale vybírá další sportovní oběť. Jubilejní 10. ročník prestižního mezinárodního sledge hokejového turnaje LAPP Cup Zlín, který se každoročně hrává první zářijový týden, se v roce 2020 neuskuteční.

 

Na zlínský led by se nejspíše sjely krom domácího celku také týmy z Norska, Švédska, Německa, Rakouska, Ruska, v posledních týdnech těžce zkoušené Itálie a také jeden či dva mimoevropské celky.

 

Není to lehké rozhodnutí, ale okolnosti nás k tomu donutily. Nikdo teď neví, co bude, týmy nemají šanci vědět, zda-li budou moct dojet, my nevíme, jestli budou vůbec otevřené tou dobou hranice. Nebyla jiná možnost, lepší akci zrušit teď, než čekat a rušit ji v momentě, kdy už bude všechno rozjeté a bude v tom hromada peněz,“ řekl Petr Julina, ředitel LAPP Cupu. Zrušení mrzí o to víc, že turnaj měl opět posunout svou laťku o něco výš.

 

"Hlavně jsme věřili v atraktivitu skrze týmy z mimo evropské části," dodal.

 

LAPP Cup se hraje ve Zlíně pravidelně každé září od roku 2011, postupem času nabírá na věhlasu a těší se velkému zájmu fanoušků i médií. Při loňském ročníku se povedlo dvakrát zcela naplnit arénu o kapacitě 600 diváků a hrálo na něm 22 hráčů, kteří se v téže roce účastnili mistrovství světa. Při utkání mezi Zlínem a Malmö v roce 2017 byl sledge hokej na klubové úrovni vůbec poprvé (a zatím naposledy) v české historii živě vysílán Českou televizí.