Do Zlína míří Olomouc. Zápas dvou československých mužstev bude oslavou 100 let státu

24.10.2018 23:41

Po reprezentační přestávce a třech týdnech pauzy pokračuje v sobotu 5. kolem Česka para hokejová liga. Do Zlína míří Olomouc, hraje se od 15:30 hodin. Zápas těchto dvou československých mužstev bude zároveň oslavou 100 let od vzniku Československého státu.

 

Sledge hokejisté SHK LAPP Zlín mají po čtyřech zápasech na svém kontě devět bodů, díky čemuž jsou v čele tabulky. Hanáci však také ukazují svou sílu, ti mají po třech zápasech na kontě čtyři body. Jeden vydrželi na Spartě, chuť po porážce s Pardubicemi si pak spravili dominantní výhrou 6:0 nad Karlovými Vary.

 

Určite to bude zaujímavý zápas, oba tímy majú svoje kvality. Každopádne to nemení nič na tom, že očakávame tri body do tabuľky pre nás,“ vydal jasný pokyn jednadvacetiletý útočník Martin Joppa, který v posledním kole v repríze finále proti Pardubicím nasázel hattrick. „Prvé dva zápasy ligy som nehral, takže som sa chvíľu dostával do tempa. Proti Pardubiciam som sa ale cítil dobre,“ dodal Joppa. Ano, cítil se dobře, šlo to vidět…

 

Pro něj i pro mnoho dalších to bude pikantní duel. Oba týmy totiž mají na soupisce rovnou šest slovenských hráčů.  „Ja osobne sa na tento zápas veľmi teším, bude to mať pre nás špeciálnú príchuť. V stredu padli nejaké slová v šatni na slovenskom tréningu, čakám veľa srandy aj na ľade, kedže sa budeme hecovať aj počas zápasu,“ pověděl Martin Joppa.

 

Jeho citace jsou záměrně psány v originálním znění, tudíž ve slovenském jazyce. Sobotní duel bude totiž oslavou 100 let Československého státu, jehož výročí připadá na neděli.

 

Náš klub se stal oficiálním partnerem státních oslav. Naši hráči budou mít na helmách českou vlajku. Stejně tak před utkáním zazní původní československá hymna, tudíž stávají česká plus první sloka stávající slovenské. Také je hezké, že oslavy vyšly právě na zápas s Olomoucí, neboť za oba týmy nastupuje plno hráčů slovenské národnosti. Na ledě to bude nadále československý souboj,“ nastínil PR manažer SHK LAPP Zlín Jakub Kudláč.

 

STATISTIKY ZLÍN – OLOMOUC
Základní část doma: 12 zápasů, 11 výher, 1 prohra, skóre 51:10
Základní část venku: 12 zápasů, 8 výher, 2 prohry, 2 remízy, skóre 55:10
Základní část celkově: 24 zápasů, 19 výher, 3 prohry, 2 remízy, skóre 106:20
Play off doma: 4 zápasy, 1 výhra, 3 prohry, skóre 6:6
Play off venku: 2 zápasy, 2 výhry, 0 proher, skóre 6:1
Play off celkově: 6 zápasů, 3 výhry, 3 prohry, skóre 12:7
Celková bilance doma: 16 zápasů, 12 výher, 4 prohry, skóre 57:16
Celková bilance venku: 14 zápasů, 10 výher, 2 prohry, 2 remízy, skóre 61:11
CELKOVÁ BILANCE:  30 zápasů, 22 výher, 6 proher, 2 remízy, skóre 118:27
Nejvyšší vítězství: 10:1 venku 10. 12. 2017
Nejvyšší porážka: 3:6 doma v sezóně 2008/2009.

 

Všechny zápasy 5. a 6. kola ČPHL sledujte ZDE.