Do Zlína se na LAPP Cup sjedou týmy z Itálie, Norska, Švédska a Rakouska

05.08.2019 23:22

Na devátý ročník sledge hokejového turnaje LAPP Cup Zlín 2019 se do Zlína sjedou týmy z pěti evropských zemí. Domácí Zlín doplní švédské Malmö, norská Mjosa, italské Jižní Tyrolsko a rakouská Vídeň. Od čtvrtka 5. září do soboty 7. září budou v Baťově městě bojovat o nejcennější evropské zlato z klubového turnaje.

 

SHK LAPP ZLÍN (Česká republika)

Domácí tým vstoupí do turnaje jakožto obhájce zlata, když v loňském ročníku neprohrál ani jeden zápas a suveréně si došel pro triumf. Stal se zároveň jediným týmem, který vyhrál turnaj jakožto mimoruský tým. Jinak se mu ale na LAPP Cupu moc nedaří, z osmi ročníků má celkově krom loňského zlata jen tři bronzy z prvních třech ročníků.

CELKEM: 8 účastí, 1x zlato (2018), 3x bronz (2011, 2012, 2013)

 

FIFH MALMÖ (Švédsko)

Tým z Malmö je pravidelným účastníkem turnaje, ze Zlína se celkem dvakrát odvezl bronz, ovšem loni se severskému celku vůbec nedařilo. Obsadil poslední místo a letos tak na Moravu přijede jistě s ambicí zapomenout na loňský propadák.

CELKEM: 7 účastí, 2x bronz (2015, 2017)

 

MJøSA PIKES (Norsko)

Nový název, ale pořád tým z Norska vedený trenérem Espenem Hedgem. Mančaft by měl zaujmout, Norové dávají prostor mladým hráčům a nejspíše by měla opět dorazit jediná žena světového mužského sledge hokeje. Na LAPP Cupu byli Noři vždy nepříjemným soupeřem, ovšem až loni, na třetí pokus, se jim podařila vybojovat medaile – bronzová.

CELKEM: 3 účasti, 1x bronz (2018)

 

SOUTH TYROL EAGLES (Itálie)

Silný mančaft, nejvyšší ambice, ovšem marné dobývání nejvyší příčky. Italové jsou jediným týmem krom domácího Zlína, který se účastnil všech dosavadních osmi ročníků, přičemž je nejúspěšnějším týmem LAPP Cupu. Šest druhých míst ale nejspíše hodně mrzí… Zvláště pak loňská porážka ve finále s domácím Zlínem v nájezdech.

CELKEM: 8 účastí, 6x stříbro (2011, 2013, 2015, 2016, 2017, 2018)

 

VIENNA WARRIOS (Rakousko)

Rakouský tým z hlavního města přijede do Zlína počtvrté, ovšem velké ambice nikdy neměl. Dvakrát skončil poslední, loni se mu povedlo posunout na pozici předposlední. Nezapomenutelná je porážka 0:34 s ruským týmem z roku 2017.

CELKEM: 3 účasti