Doma v této sezóně naposledy

18.02.2010 10:02

Sedící Medvědi Zlín již tuto sobotu ukončí účinkování na domácí ledové ploše PSG Arény v duelu s Draky Kolín. Jde o první zápas finálové série, která se hraje na dvě vítězství. Jde o zápas, jehož vítěz bude mít lépe nakročeno k získání titulu Mistra ČR ve sledge hokeji.
Jak nám sdělil předseda kolínského klubu Michal Najbrt, na jejich soupisce budou chybět ze základního kolínského kádru pánové Hron a Obořil. Obrovský otazník se vznáší též nad paralympionikem Šafránkem, jemuž se zřejmě záhy začne říkat "palič". Nejenže tu a tam spálí i vyloženou šanci, ale nyní přistoupil i k neplánované tepelné úpravě svých vlastních končetin, čímž se přesvědčil o výkonnosti domácího topného systému. My se domníváme, že blízkost ledu je za této situace více než žádoucí, pokud to tedy Zdenda zase nepřepálí. 
Nic neponechají Draci náhodě, vypravují z Čech na Moravu zájezdový autobus, do nějž lákají nejen své fanoušky, ale i hráče Sparty Praha, aby i oni měli možnost shlédnout kvalitní sledge hokejový zápas. O kvalitu se jistě postarají též oba brankáři v bílých kolínských dresech, pánové Boček a Hulín, stejně jako zahraniční hostující hráč Pabst a tuzemský hostující hráč Hornich. Síla Draků však spočívá zejména v týmové hře a souhře, při níž každý hráč v poli svým podílem přispívá, byť se do zápisu vejde pouze střelec gólu a jeho asistující spoluhráči.
Sedící Medvědi se na toto utkání těší a věří, že i divácká kulisa přispěje ke kvalitnímu sportovnímu výkonu. Utkání bude jistě bedlivě sledováno  on-line. Také televizní kamery nebou chybět, ikdyž nepůjde o přímý přenos.
Navíc zde bude přítomen i výzkumný mezinárodní tým, který si na tomto zápase otestuje pomocí tří kamer a vybraných hráčů v obou týmech systém sběru informací pro vědecké analýzy, který za necelý měsíc bude používán v UBC při Zimních paralympijských hrách ve Vancouveru.