Dva atraktivní duely ve Zlíně. V sobotu dojede Sparta, v neděli repríza finále s Pardubicemi v symbolický čas

03.10.2018 19:44

Dva atraktivní duely se odehrají v rámci 3. a 4. kola České para hokejové ligy na ledě mistrovského Zlína. V sobotu dojede pražská Sparta, v neděli je pak na programu repríza finále z posledních dvou sezón s Pardubicemi. Zlín bude hájit první příčku v tabulce i více jak tříletou domácí sérii, kdy v každém zápase Zlínští bodovali.

Lappáci v úvodních dvou duelech sezóny vybojovali všechny body, v Litvínově vyhráli 14:0, v Karlových Varech pak 2:1. Obdobný jakožto druhý duel budou nejspíše i nadcházející dva víkendové. „V Karlových Varech jsme i v šesti hráčích byli po dvě třetiny o dost lepším týmem, až ve třetí třetině jsme soupeře sami dostali do hry. Každopádně kluci si to ubojovali a jdeme do tohoto víkendu s pozitivní náladou,“ pověděl Tomáš Sedláček, jehož radost umocňuje fakt, že se do sestavy vrací jednadvacetileté slovenské pendolino Martin Joppa.

V sobotu od 15:30 hodin se rozehraje zápas se Spartou. Ta má letos za sebou jen jeden duel, ve kterém přehrála Olomouc 2:1 po samostatných nájezdech. Zlín se musí připravit na gólmana Vápenku a rychlíka ve sparťanském útoku Zdeňka Krupičku. „Sparta bude hrát určitě opět defenzivně, spoléhat budou na gólmana. Na nás je, abychom svou tvořivou hrou dali nějaké branky a využili naší herní převahy,“ řekl Sedláček.

V neděli pak od 10:05 hodin je na programu repríza finále z posledních dvou sezón s Pardubicemi, ty mají taktéž za sebou jen jeden duel v novém ročníku, doma porazily Olomouc 6:3. Nebezpečím bude Zlínským především útočná dvojka ve složení kapitán Pavel Kubeš a německý snajpr Bernhard Hering. Například Kubeš byl v duelu s Olomoucí u všech gólů, tři vstřelil a na tři nahrál. „Pardubice zase vyznávají ofenzivnější styl, mají na to hráče. Každopádně na tohoto soupeře se nám daří a tak není důvod, abychom si nevěřili,“ dodal trenér Zlína, jehož tým v historii padl s Mustangy jen jednou (kompletní statistiku naleznete pod článkem).

Mimochodem, pardubická dvojice Pavel Kubeš a Pavel Doležal a Sparťan Jan Zapletal nebudou letos ve Zlíně poprvé. V září totiž oblékali dres SHK LAPP Zlín při turnaji LAPP Cup Zlín, kde dopomohli k historickému zlatu. Teď jsou ale všichni soupeři. „A my se budeme snažit poslat je odsud s prázdnou. Nikdo nechce rozdávat body. Navíc tady ve Zlíně je poslední roky tradicí, že se nevyhrává. A tradice je třeba dodržovat,“ burcuje Tomáš Sedláček.

Tradice navíc doplňuje i jiný fakt. V neděli se bude hrát symbolicky od desíti hodin a pěti minut. Důvod? „Dali jsme a budeme se snažit začátky zápasů začínající v celou hodinu dávat na pět minut. Měla by to být taková malá připomínka našich pěti titulů, které jsme v historii České ligy vybojovali. Je pěkné, že to vyšlo právě na soupeře z Pardubic, se kterým jsme hráli tři finálové série a vždy to byly pěkné zápasy. Stejně tak jsme chtěli začátek sobotního duelu dát na 15:20 jakožto oslavu dvaceti sezón našeho klubu, každopádně nebylo to možné. Začínat o pět minut později je jednodušší než o deset minut dřív, zkusíme to příště. Mimochodem začátek o pět minut „později“ má i praktické využití, jelikož jak je známo, každý všude chodí na čas. Takto „na čas“ bude o pět minut dříve. Stejně tak to funguje třeba v hokejovém Kolíně, kde každý duel začíná 18:07,“ vysvětlil Jakub Kudláč, PR manažer SHK LAPP Zlín.

Všechny zápasy 3. a 4. kola České para hokejové ligy sledujte ZDE.

CELKOVÁ BILANCE: 36 zápasů, 19 výher, 17 proher, skóre 71:54
Nejvyšší výhra: 5:0 doma v základní části sezóně 2008/2009 a 5:0 doma v semifinále play off 2017.
Nejvyšší prohra: 1:5 venku v základní části v sezóně 2009/2010 a 1:5 v semifinále play off 2008.