Finále startuje! Zlín v sobotu zajíždí k prvnímu zápasu do Pardubic

07.03.2017 21:02

Boj o zlatý hattrick pro Lappáky míří do finishe. Zlínští sledge hokejisté odstartují finálovou sérii hranou na dvě vítězná utkání na půdě soupeře, v Pardubicích se hraje v sobotu od 15 hodin ve velké Tipsport aréně. Odvety jsou pak naplánovány na pátek 17. března od 18:30 na PSG aréně, případně ve stejný čas o den později, tj. v sobotu.

 

Zlín postoupil do finále po vyřazení Sparty 2:0 na zápasy. To Mustangové měli tvrdší oříšek, Karlovy Vary předčili až ve třetím rozhodujícím duelu. „Každopádně Pardubice ke konci základní části nabraly neskutečnou formu a to potvrdily vyřazením Varů. Je těžké předvídat, kdo má navrch. Šance jsou padesát na padesát, uvidí se až na ledě,“ pověděl trenér SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček.

 

Vzestupnou formu Východočechů potvrzují i vzájemné duely ze základní části obou finalistů. Za což v prvním měření sil vyhrál LAPP doma 9:2, v Pardubicích zápas došel až do nájezdů. 4:3 nakonec triumfoval znovu Sedláčkův výběr.

 

Ten si bude muset dát pozor i na hvězdu Pardubic a celkově německé reprezentace Bernarda Herinka. „Eliminovat jeho sílu se určitě nějak dá, není to ale o jednom hráči. Musíme hrát celoplošný hokej,“ uvědomuje si pětačtyřicetiletý stratég.

 

Síla Mustangů může být i v početném kádru. „Ale nebudou z něj určitě hrát všichni. Tohoto se moc nebojím, i naši hráči jsou na tom dobře fyzicky. Navíc je konec sezóny, není se na co šetřit,“ burcuje Sedláček.

 

Menší vrásky na čele mu dělá účast zlínských hráčů Ligdy a Joppy na reprezentační akci Slovenska v Itálii mezi prvním a druhým finálovým duelem. „Co už naděláme, v reprezentačních povinnostech jim samozřejmě bránit nebudeme. Dostanou ale kázání, aby se nezranili,“ dodává s úsměvem kouč trojnásobného českého šampióna.