Infarktový zápas nakonec vyzněl pro Zlín. Lappáci vyhráli v Pardubicích po nájezdech

17.12.2016 23:32

Velmi vyrovnaný a zajímavý duel sehráli sledge hokejisté Pardubic a Zlína. Oba celky se střídaly ve vedení a nakonec i v infarktových momentech. Utkání po zásluze dospělo do samostatných nájezdů, ve kterých bod navíc vystřelil Lappákům Šafránek. Moravané si tak utvořili na čtvrté pozici bodový náskok před svým dnešním soupeřem. Nedělní duel čeká Zlínské v na ledě Olomouce s úvodním buly ve 12 hodin.

 

PARDUBICE – ZLÍN 3:4sn (1:2, 2:1, 0:0 – 1:2)

 

Sestava Pardubic: Boček – Kolek, Štěpják, Hýbner, Kvoch, Kubeš Jiří, Michalec, Horníček, Kubeš Pavel, Buhr Vojtěch, Hering, Doležal, Kořínek, Buhr Richard, Chudomský

Sestava Zlína: Matoušek – Julina, Šafránek, Hábl Zdeněk, Stodůlka, Palát, Ligda, Šnajdar, Hábl David, Slováček, Joppa, Rauš

Branky a nahrávky: 4. P. Kubeš (Hering, Doležal), 17. Hering (P. Kubeš), 23. P. Kubeš (Štěpják, Hering) – 9. Šafránek (Palát), 14. Joppa (D. Hábl, Z. Hábl), 24. Ligda, rozh. náj. Šafránek

Statistiky: Vyloučení: 1:2 Využití: Bez V oslabení: Bez Střely na branku: 19:19 (6:8, 6:8, 7:3) Vyhraná vhazování: 15:31.

 

Úvod utkání nebyl pro hosty nejlepší, jelikož již v prvních sekundách se museli bránit ve čtyřech po faulu Šafránka. Mustangové si vytvořili jednu slibnou šanci, skóre ale zůstalo bezbrankové. To však jenom do čtvrté minuty, kdy parádní ránou pod břevno otevřel skóre Pavel Kubeš – 1:0.

 

Zlínští mohli mluvit o štěstí, že neinkasovali podruhé. Ještě další minuty jejich hru doprovázelo mnoho nepřesností a chybných rozehrávek. Vše se otočilo až v osmé minutě, kdy nejprve v tutové šanci Šafránkovi přeskočil puk hůl, o minutu později už ale tentýž hráč uspěl. Palát krásnou nahrávkou skrze brankoviště připravil Šafránkovi zakončení do prázdné branky – 1:1.

 

Závěr třetiny ještě přinesl překlopení vedení na stranu Zlína. David Hábl zachoval mezi kruhy chladnou hlavu a výstavně předložil puk skórujícímu Martinu Joppovi – 1:2. Ještě do pauzy se mohl prosadit Zdeněk Hábl, únik ale v gól neproměnil.

 

Začátek druhé části zase vyšel Pardubicím. Hering se dostal do brejkové situace a byl neomylný – 2:2. A když nevyšla hezká kombinace dvojici Zdeněk Hábl a Šafránek, pláchli zase Mustangové do přečíslení. To zakončil gólem Pavel Kubeš – 3:2.

 

Následně se často vhazovalo před brankou Bočka, což vyhovovalo hostujícímu Ligdovi. Tomu na potřetí vyšla střela ihned po vhazování – 3:3.

 

Ve třetím dějství již Zlínští tahali za kratší konec. Dobré možnosti měl sice Zdeněk Hábl, zůstaly ale nevyužity. Oproti tomu domácí celek zvyšoval svou aktivitu a několikrát byl blízko k výhře. Heringovi ve skórování zabránilo břevno, při přesilové hře v posledních minutách už mohou mluvit hosté o velké dávce štěstí. Paní štěstina nakonec nezůstala nikomu nic dlužna, protože ani poslední akce základní hrací doby v podobě úniku Paláta gólem neskončila.

 

V samostatných nájezdech nakonec rozhodovala až čtvrtá série, ve které zasadil rozhodující úder Zdeněk Šafránek – 3:4.

Samostatné nájezdy: I. série: Hering nedal, Palát dal. II. série: Kvoch dal, Joppa nedal. III. série: Pavel Kubeš nedal, Ligda nedal. IV. série: Kvoch nedal, Šafránek dal.