Italům se u nás pravděpodobně líbí

04.09.2012 18:08

Na turnaji LAPP CUP Zlín 2012 proti sobě nastoupí, mimo jiné, úřadující mistrovské kluby dvou evropských států, kteřé dominují ve sledge hokeji v evropském měřítku. Pořádající SHK LAPP Zlín je současně českým mistrem, italský tým South Tyrol Eagles jsou již po dva roky mistrem italské sledge hokejové ligy. V obou týmech bude v sestavách celá řada národních reprezentantů, účastníků letošního mistrovství světa elitní skupiny A v norském Hamaru.
Vzájemné vztahy mezi italskými a českými sledge hokejisty byly v ryze přátelském duchu odstartovány právě ve Zlínské PSG aréně v roce 2005 u příležitosti konání prvního mistrovství Evropy ve sledge hokeji a trvají dodnes. Italové vystřídali Zlín i co se pořadatelství týče (2007 – 2. ME proběhlo v Itálii), ale na národní reprezentační úrovni Italové porazili českou reprezentaci při třetím mistrovství Evropy ve švédském Solleftea v roce 2011 a odsunuli českou reprezentaci na druhé místo. Přesto je spolupráce na přátelské bázi dlouhodobá a vzájemná.
Navzdory avizovanému přátelství však patří sportovní boje k těm divácky nejatraktivnějším.
Sledujte proto naše webové stránky v sekci LAPP CUP Zlín 2012 a nezapomeňte si datum a čas utkání South Tyrol Eagles a SHK LAPP Zlín zaznamenat k ostatním kláním do svého kalendáře.