Jaroslavl sehraje se Zlínem přátelské utkání na památku Karla Rachůnka

18.10.2012 18:06

 

Hodně emotivní zápas proběhne 9. listopadu ve Zlíně. Na místní extraligový stadion přijede ruská Jaroslavl a sehraje zde s domácím výběrem přátelský zápas na památku obránce Karla Rachůnka.

Nastoupí proti sobě dva osudové kluby bývalého elitního obránce. Zlín byl jeho mateřským týmem, v Jaroslavli před více než rokem jeho životní pouť tragicky skončila pádem letadla...

"Moc si přeju, aby se tento zápas uskutečnil. Neštěstí má lidi spojovat a ne rozdělovat. Budu opravdu rád, když fanoušci přijdou a utkání si užijí," řekl Rachůnkův otec Karel.

Jaroslavl kvůli tomuto utkání změnila plány, protože původně chtěla během první reprezentační přestávky odjet na soustředění do Švýcarska. Místo toho zamíří na východ Moravy, kam dorazí už 4. listopadu.

 

"Zápas proti Zlínu bude vyvrcholením jejich přípravy, rozhodně tedy nepůjde o žádnou exhibici, ale o špičkový sport," upozornil primátor Zlína a zároveň prezident místního klubu Miroslav Adámek.

Před jeho začátkem bude slavnostně vyvěšený ke stropu haly Rachůnkův zlínský dres s číslem 4. Úvodní buly vhodí Rachůnkův syn a v domácím týmu nastoupí jeho oba mladší bratři Ivan a Tomáš.

V rámci oslav oslovili organizátoři s nabídkou účasti i hokejové hvězdy, které Karla Rachůnka osobně znaly. A zájem je velký. "Přijet chtějí i ti nejslavnější. Jména zatím ale prozrazovat nebudeme, seznam se ještě tvoří," poznamenal Adámek.

Vstupné na duel s Jaroslavlí bude stejné jako na extraligu, veškerý výtěžek půjde na charitu. "Karel dělal hodně pro potřebné. My na jeho aktivity tímto způsobem navážeme. O tom, komu konkrétně výtěžek z této akce pomůže, rozhodne jeho rodina," řekl náměstek primátora Ondřej Běták.

"Největší díl peněz půjde nejspíš do Ústavu sociální péče pro tělesně a mentálně postižené ve Velehradě, část by měli dostat zlínští sledge hokejisté," upřesnil Rachůnek starší.

Lístky půjdou do prodeje týden před zápasem, permanentky na extraligu na něj nebudou platit. Utkání budou moct sledovat také televizní diváci, přímým přenosem ho totiž bude vysílat Fanda.

Zápas s Jaroslavlí má nastartovat tradici, kterou ve jménu Karla Rachůnka bude Zlín pravidelně pořádat. Jedním z návrhů je například organizace mládežnického turnaje a bývalý obránce se stane in memoriam držitelem ceny primátora.

Autor: Jaroslav Tomas