Již víme, kdy a kde se bude konat příští Mistrovství světa elitní skupiny A ve sledge hokeji

16.05.2012 19:26

To korejský Goyang bude hostit 2013 IPC Ice Sledge Hockey World Championships
Goyang SPART Complex and Park v Jižní Koreji je oficiálním hostitelem 2013 IPC Ice Sledge Hockey World Championships. Je to poprvé, kdy asijská země se ucházela o možnost  uspořádat akci obdobné té, která se v letošním roce konala v norském Hamaru.

Zde si tým Jižní Korei užil velmi úspěšné mistrovství světa, neboť si poprvé ve své historii odváží medaili a to stříbrnou -  nakonec světového turnaje v Hamaru prohrál s úřadujícími mistry a paralympijskými vítězi ze Spojených států, zatímco na Kanadu zbyll bronz.

2013 IPC Ice Sledge Hockey World Championships tak  nabídne osm špičkových světových  týmů, které budou bojovat od 12. do 20. dubna 2013 v zemi, která v loňském roce získala právo hostit zimní olympijské a paralympijské hry ve městě Pyeongchang 2018 .

Sung-ho Hwang, generální tajemník jihokorejské sledge hokejové asociace,  k tomu řekl: "Mistrovství světa pomůže zvýšit povědomí o rozvoji a stavu paralympijského hnutí v Koreji a posílit výkony korejských hráčů před Soči v roce 2014. Korejský sledge hokej dosáhl pozoruhodného úspěchu na posledním mistrovství světa v Hamaru v Norsku. Teď bude hostit událost, která  také hodně pomůže v dlouhodobém rozvoji  korejského sledge hokejového programového cyklu do Pyeongchang 2018"

Soutěž bude mít také rozhodující roli pro zúčastněné týmy budují o přímou kvalifikaci na  zimní paralympiádu v Soči 2014 , která se uskuteční za necelý rok po turnaji v Goyang.

IPC generální ředitel Xavier Gonzalez řekl: "Jsme potěšeni oficiálně jmenovat Jižní Koreu jako hostitelskou zemi pro rok 2013 IPC Ice Sledge Hockey World Championships.Očekáváme vysokou úroveň posledního šampionátu před Zimními paralympijskými hrami Soči 2014. To bude také ochutnávka pro  veřejnost toho, co má přijít v roce 2018, kdy se Pyeongchang stane dějištěm paralympijských her."

Keith Blase, předseda IPC sledge hokejové sportovní technické komise, dodal: "Jsme potěšeni a nadšeni, že můžeme spolupracovat s korejským paralympijským výborem a jihokorejskou sledge hokejovou asociací na naší vrcholné akci v roce 2013. Tato akce nám pomůže rozšířit náš sport v asijské části světa, a také pomáhá v naší přípravě na zimní paralympijské hry 2018."

Čerpáno z článku Davida Golda z 16. května 2012