Konec základní části SPORTMALL sledge hokejové ligy - jasné semifinálové dvojice

19.12.2010 17:13

 Zlínští sledge hokejisté sehráli poslední zápas základní části SPORTMALL sledge hokejové ligy formou moravského derby na domácím ledě. Před necelými devíti desítkami diváků zahájil utkání úvodním bully náměstek primátora Ondřej Běták, jemuž do balíčku kompetencí patří mládež, tělovýchova a sport. Zatímco zlínské hráče znal od vidění ze čtvrtečních tréninků, kdy na sledge hokejisty navazoval blok amatérské ligy a on byl aktivním hráčem týmu "Baťovky", hráči Studénky byli pro něj neznámými. Sledoval tedy hru a snad si tak udělal ucelenější obrázek o fenoménu sledge hokeje.
Hru sledovaly oči řady dalších návštěvníků - například členů realizačního zázemí sledge hokejového nároďáku, kteří budou své poznatky jistě referovat hlavnímu trenérovi Tomáši Zelenkovi. Jiný trenér, taktéž Tomáš, zlínský Sedláček, zatím prožíval infarktové situace na domácí střídačce. Velmi stručně - důvodem byla hra Sedících Medvědů v prvých dvou třetinách zápasu a skóre na světelné tabuli - 2:3. Trenér vyprovázel hráče z ledu výzvou, že pokud nechtějí hrát, tak ať se jdou do šatny svléknout.
Vedoucí týmu Petr Julina byl naopak svědkem klidného náhledu ředitele firmy, která pod svá křídla generálního partnera převezme brzy osiřelý zlínský tým. Jako jednatel české filiálky vyjádřil optimistický náhled na další vývoj na ledě a následný vývoj skóre mu dal za pravdu. Naši hráči nejdřív vyrovnali a po oddechovém času skóre obrátili na konečných 5:3. To, po ukončení všech zápasů závěrečné série základní části ligy, rozhodlo o konečné pozici v tabulce. Jsme třetí a budeme v semifinále 8. ledna bojovat s pražskou SPARTOU. Ale to už bude až v roce 2011, v roce významné změny ve zlínském sledge hokeji...