LAPP CUP ZÍN 2015

17.08.2015 12:25

Ve dnech 3. – 6. září 2015 proběhne ve Zlíně již pátý ročník sledge hokejového klubového turnaje LAPP CUP ZLÍN 2015. I v letošním roce se jej zúčastní celkem 8 evropských týmů, konkrétně 2 týmy z Ruska, dále týmy z Německa, Rakouska, Itálie, Švédska, Norska a v neposlední řadě také domácí tým SHK LAPP Zlín. Na PSG Aréně ve Zlíně se odehraje celkem 20 utkání zahrnující zápasy ve skupinách a také sobotní utkání o umístění.

 

LAPP CUP ZLÍN 2015 se řadí mezi největší klubové sledge hokejové turnaje v Evropě co do počtu hracích týmů. Organizátory turnaje, Zlínské aplikované sporty, velice těší skutečnost, že i v letošním roce je mezi týmy takový zájem startovat na turnaji, počet přihlášených převýšil možný počet týmů. Na turnaji se představí 5 týmů, kteří se LAPP Cupu již v minulosti účastnili. Tuto pětici doplní 3 nové týmy, které do Zlína přijedou poprvé. Jsou to 2 nové ruské týmy Fenix Moskva, SHC Hawks Orenburg a třetím nováčkem je norský sledge hokejový tým Oslo Tigers.

 

Seznam týmu na LAPP CUP ZLÍN 2015:

SHK LAPP ZLÍN (Česko)

CARINTHIAN STEELERS (Rakousko)

OSLO TIGERS (Norsko)

FIFH MALMÖ (Švédsko)

SOUTH TYROL EAGLES (Itálie)

BREMER PIRATES (Německo)

FENIX MOSKVA (Rusko)

SHC HAWKS ORENBURG (Rusko)

 

Herní systém:

Týmy jsou rozlosovány do dvou skupin A a B po čtyřech, kde si zahrají tzv. každý s každým.

Po odehrání základních skupin se týmy podle pořadí rozdělí na skupiny o konečné pořadí. Skupina o 1. až 4. místo (do této skupiny postupují první dva ze základní skupiny) a o 5. až 8. místo (do této skupiny postupuje třetí a čtvrtý ze základní skupiny). Hrací čas všech zápasů bude 2x15 minut, jen boje o medaile se budou hrát 3x15 minut.