Lapp Zlín- vítěz základní části ČSHL si nezahraje finále a bude bojovat o bronz.

03.02.2013 15:56

V sobotu 2. února zlínští sledge hokejisté nezvládli tíhu zápasu, který museli vyhrát, aby srovnali stav série. Od začátku utkání bylo vidět, že tento zápas bude úplně jiný, než před třemi týdny na Spartě. Hosté se dostávali vice do obraného pásma Zlína a hráli více útočný sledge hokej. Již ve 3 minutě se sparťanští hráči ujali vedení a po asistenci J. Zapletala otevřel skóre Z. Klíma. Tento gól Lapp Zlín nijak nepoznamenal a snažil se svou hrou útočit a vytvářet si šance na soupeřovu branku. Avšak do konce třetiny se jim nepodařilo vyrovnat. Na začátku druhé třetině se hrál vyrovnaný duel z šancemi na obou stranách. Na konci páté minuty po chybě zlínského obránce v obraném pásmu zvýšil Z. Krupička na 2:0. Tento gól pro zlínské hráče byl studenou sprchou. Přestalo se dařit, dostávat sparťanské pod tlak a ohrožovat brankáře M. Vápenku. Ba naopak. Sparta byla ta, která udávala tempo hry a do konce třetiny svůj náskok ještě navýšila. Ve 26 minutě zvyšoval Z. Klíma po asistenci Z. Krupičky. I když ve třetí třetině domácí se snažili svým tlakem ohrožovat sparťanskou bránu, soupeř svou dobrou obrannou  hrou zlínským jejich snahu odrážel a nedopustil žádné zdramatizování utkání. Utkání skončilo 3:0 pro pražskou Spartu a tak v sérii hrané na dvě vítězství hosté vyhráli 2:0 a zahrají si finále proti Sharks K. Vary. Ty v druhé semifinálové dvojici porazili Mustangy také na zápasy 2:0.

Hráči Lapp Zlín, po třech letech kdy hráli finále ČSHL, budou hrát s Pardubicemi o konečné třetí místo.

Pro zlínské hráče je to velké zklamání, že se do finále letos neprobojovali. Základní část ligy vyhráli a ztratili jenom 4 body.

Trenér Tomáš Sedláček po zápase řekl „ Vše začalo na Spartě, kdy jasný zápas pro nás, jsme po nájezdech prohráli 2:1. Všichni jsme věděli, že pokud chceme pomýšlet na postup do finále, musíme dnes vyhrát. Připadlo mi, že tento fakt hráčům natolik svazoval ruce, že utkání dopadlo jak dopadlo. Největší oporou Sparty v obou zápasech byl jejich brankář, který zlínským hráčům pochytal spoustu vyložených šancí“.

Série, které rozhodnou o konečném pořadí ČSHL 2012/2013 začínají prvními zápasy 23.2. SHK Lapp Zlín na svůj první zápas odjíždí na led pardubických Mustangů. Zlín se na vlastním ledě představí 9. případně 10. března.