Malmö Open 2013 – První hrací den (čtvrtek 7.2.2013)

08.02.2013 13:35

Sledgehokejisté SHK LAPP Zlín vstoupili do turnaje ve švédském Malmo již včera, kdy během jediného dne odehráli postupně 3 zápasy s týmy FIFH Sledgehammers, Bremen a Oslo KHK. V prvním zápase proti FIFH Sledgehammers inkasoval zlínský brankář Matoušek již ve 3.minutě, kdy jej překonal Niklas Ingvarsson. Hráči Zlína dokázali odpovědět až ve 13.minutě zápasu, kdy brankáře Nilssona prostřelil Palát. Rozhodčí byli nekompromisní a tak v průběhu druhé poloviny se musel Zlín hned třikrát bránit přesilové hře švédského týmu. Nabídnutou šanci ale švédové nevyužili a tak zápas skončil remízou 1:1.

V dalším utkání nastoupil do branky Zlína Stanislav Molek. Zlín si v první polovině zápasu zahrál přesilovku, kdy byl v čase 7:55 vyloučen Jakob Wolff. Tuto šanci ale Zlín nevyužil a tak první branku utkání vstřelil až 49 sekund po začátku druhé části Palát. V daším průběhu utkání si Zlínští hráči vypracovali několik šancí, které však trestuhodně neproměnili. Z branky se naopak radoval soupeř, který využil zaváhání zlínské obrany a v čase 12:54 srovnal na konečný stav 1:1 Jorg Wedde.

Ve svém posledním čtvrtečním utkání se tým SHK LAPP Zlín střetnul s favorizovaným týmem Oslo KHK. Norům se podařilo vstřelit branku již po 33 sekundách, kdy po nahrávce Bakkeho skóroval Pedersen. Za další 4 minuty přidal druhou branku Bakke. Zlín však nepřestal bojovat a v čase 5:47 snížil stav utkání na 2:1 Zapletal. Soupeř z Norska dokázal odpovědět za necelé dvě minuty, kdy na 3:1 zvyšoval opět Pedersen. Necelé 2 minuty před koncem první poloviny se po pěkné souhře s Ligdou prosadil Šafránek. Do druhé poloviny Zlín vlétl s velkým nasazením a již po 48 sekundách se z vyrovnávací branky na 3:3 mohl radovat Hábl. Svou roli favorita však norský tým potvrdil v zápětí, kdy se v rozmezí 11 minut radovali Norové hned čtyřikrát a 3 minuty před koncem svítil na světelné tabuli, pro Zlín nelichotivý výsledek, 7:3. V čase 13:01 se v tomto zápase již podruhé prosadil Hábl, který upravil skóre na 7:4. Poslední slovo však stejně měli hráči z Norska, kteří zásluhou Bakkeho vstřelili v čase 13:25 další branku a určili tak konečný výsledek utkání na 8:4.