Mistrovství světa 2012 skupiny A ve sledge hokeji je historií, zisk medaile z minulých let není automatickou zárukou trvalého umístění na výsluní

01.04.2012 20:27

Letos to postihlo tým Japonska a Norska, v minulosti například Německo zazářilo a padlo. Sledge hokejový svět nespí a úroveň týmů je mnohem více vyrovnaná. Přímý postup do kvalifikace na ZPH v Soči (tedy účast ve skupině A MS 2013) si letos vybojovaly týmy USA, Korei, Kanady, České republiky, Norska a Itálie, o dvě další místa se zřejmě letos v září v Holandsku utkají prý ti, co nemají elitní výkon (narážka na rozdělení na skupiny A a B, tedy Béčkaři) - Německo, Švédsko, Rusko, Polsko, Holandsko, Britové a začátečníci s minimem zkušeností - Slovensko, Rakousko.
A příští rok to bude opět zajímavé, pokud Rusové splnili účastí na ME Soleftea 2011 (spekulace RH) podmínku IPC pro účast hostitelské země, kvalifikační boj o Soči bude pouze pro jeden tým...Japonsko, Estonsko, Německo, Švédsko nebo ten, kdo padne příští rok z letošní šťastné šestice?
V každém případě český národní tým nejenže potvrdil příslušnost k elitní šestici, navíc oproti předchozímu MS aZPH se posunul v rankingu na 4. místo, což by nemělo být přehlédnuto a realizačnímu týmu a hráčům patří gratulace a poděkování. Díky zmíněnému rankingu už dnes víme, jak bude vypadat 75% naší skupiny A v příštím mistrovství světa 2013: Češi se utkají v základní části s týmy USA a Norska a týmem, který z letošního Béčka postoupí z druhé pozice.