Mistrovství světa 2013 ve sledge hokeji hostí jihokorejský Goyang od 13. - 20. dubna.

09.04.2013 11:25

 

V sobotu 13. dubna začíná v jihokorejském městě Goyang Mistrovství Světa ve sledge hokeji 2013 skupiny A. Celý šampionát se odehraje v SPART COMLEX & PARK. Na MS se představí 8 sledgehokejových národních týmů. Mezi nimi i reprezentace ČR. Na hráčské soupisce jsou i 3 hráči zlínského sledge hokejového týmu SHK Lapp Zlín (Zdeněk Hábl, David Palát a Zdeněk Šafránek, který se stal před MS kapitánem České reprezentace).

 

Vzhledem k časovému posunu +7 hodin se většina utkání MS bude odehrávat v nočních či dopoledních hodinách našeho času. Všechny utkání bude možno jednotlivě živě, či ze záznamu shlédnout na youtube.com. Odkazy na jednotlivé zápasy a výsledky i další informace o MS najdete zde na webu v sekci  MS Goyang/ J. Korea 2013.

 

Na tomto turnaji si šest nejlepších týmů zajistí automaticky postup na paralympiádu  do ruského Soči 2014. Pokud by však v této šestici nebyla ruská reprezentace, postupuje přímo pět nejlepších týmů. Rusko jako pořádající země paralympiády má účast automaticky jistou.

 

Kromě hráčů kteří oblékají v letošní sezóně dres Lapp Zlín má zlínský kraj ve výpravě další lidi kteří jsou úzce spjati se zlínským sledgehokejem. Jedná se o hráče Erika Fojtíka, fyzioterapeuta Radima Šojdra, manažera týmu Vladislava Hamrly a za hokejový svaz Karel Jankovi. Tuto čtveřici ještě doplňují dva rozhodčí Leon Wesley a Jan Vaněk.

 

Hráčská soupiska českého sledge hokejového týmu na MS 2013 v jihokorejském Goyangu

Brankáři: Libor Hulín, Michal Vápenka.

Obránci: Jiří Berger, Miroslav Hrbek, Pavel Kubeš, Tomáš Kvoch, Zdeněk Klíma.

Útočníci: Erik Fojtík, Michal Geier, Zdeněk Hábl, Zdeněk Krupička, David Palát, Jiří Raul, Zdeněk Šafránek.

Trenér: Jiří Bříza

 

Herní systém MS: týmy jsou rozděleny do dvou skupin A a B, podle toho, jak dopadli na posledním šampionátu v loňském roce. Český tým v skupině A čekají zápasy proti Norsku, Švédsku a USA. Ve skupině B poměří proti sobě síly týmy Ruska, Itálie, Kanady a domácí J. Koree. Po odehrání základních bojů se týmy podle umístění rozdělí do dvou skupin. První skupina o konečné 1 až 4 místo. Do této skupiny postoupí dva nejlepší ze skupiny A a B. Do druhé skupiny o 5 až 8 místo jdou týmy, které po odehrání základní části skončili na 3 a 4 místě. Všechny utkání MS se hrají 3x15 minut čistého času.