Přípravné utkání plné mlhavých gólů

30.08.2009 11:50

Sedící Medvědi Zlín takřka na začátku svého předsezónního soustředění sehráli v neděli před polednem přátelské utkání. Protože tomuto zápasu předcházelo soustředění nováčka sledge hokejové scény, stal se vcelku pochopitelně tento tým tím týmem, se kterým zlínští sledge hokejisté na jeho domácím ledě toto utkání odehráli. Ano, řeč je o soustředění ve Studénce a o týmu HC  KES Studénka SLEDGE.
Zpravodajská úroveň tohoto článku je silně poznamenaná několika okolnostmi. Jednou z nich byla příslovečná srpnová mlha, která často zahalila nejen ledovou plochu a sedící hráče, ale tu a tam i nějaký ten prohřešek proti pravidlům (a to na obou stranách) a přes onu mlhu nebylo vidět ani diváky. Ztíženo to měli i na časomíře, neboť zřejmě neviděli na světelnou tabuli sice výrazně oznamující, že teplota v hale kolísá mezi 14 a 15 °C, ale bez zřetelné informace o hracím čase. Tak se stalo, že v zápise o utkání máme jména hráčů (střelců i asistentů), ale nikoliv čas vstřelení branky. 
První gól padl do zlínské branky, střelcem byl Erik Fojtík s kapitánským céčkem na žlutočerném dresu domácího tým, asistoval mu Martin Hornich. Tato dvojice se do zápisu o utkání v totožných pozicích zapsala ještě dvakrát s tím, že jednou Erikovi Fojtíkovi nahrál Daniel Minster a Martin Hornich jednou asistoval u střely Tomáše Mlčáka.
První třetinu vyhrála Studénka 2:1, v dalších dvou dvacetiminutovkách se stejným poměrem prosadili zlínští borci, takže po základní hrací době se z vítězství radovali Sedící Medvědi, utkání skončilo za stavu 4:5, a to zásluhou Pavla Juliny, který jednou skóroval a jednou asistoval, po dvou brankách a jedné asistenci si připsali David Palát a Zdeněk Hábl, dvě asistence zaznamenal Radim Šojdr.