Sedmička na úvod, ale trochu jiný turnaj ... než jsme čekali ...

12.02.2011 22:34

Hm. Dovolte několik slov úvodem. Jeli jsme do Švédska na Mistrovství Evropy, v krátké sledge hokejové historii teprve třetí. Pamětníkům i těm historií sledge hokeje nedotčeným na okraj připomenu, že to PRVNÍ ME se konalo ve Zlíně v nově postavené sledge hokejové hale se šesti účastníky. Výsledky jsou k mání například zde.
Na DRUHÉ ME sledge hokejisté zamířili o dva roky později do paralympiádou prověřené Itálie. Po všech stránkách slušný standard, a naše výsledky překvapivé (ZDE). Pod značkou IPC se před aktuálně probíhajícím šampionátem uskutečnila dvě Mistrovství světa a jedna Paralympiáda. Tedy dost akcí na to, aby se stanovila jasná kritéria pro pořádání takto "značkových" akcí.
ME v Solleftea se to netýká. Zimní stadion disponuje čtyřmi šatnami pro deset týmů. Po zápase se ty šatny musí vyklidit a vše přenést do určených, ehm, kumbálů či jiných prostor určených k jiným aktivitám. Češi jsou na tom velmi dobře - skladují se v kuchyňce. Od Rusů v jídelně je dělí přepážka.

Ještě 12 hodin před prvním zápasem turnaje nebyly instalovány správně průhledné mantinely. Výškový rozdíl mezi ledem a střídačkou je řešen nahrnutím a udusáním ledu z rolby. V hledišti je instalováno 160 ks sedaček. Striktně požadované parametry IPC se ME v Solleftea nenosí. 

Týmy se též musí rozloučit s představou, že obdrží dvd se svým zápasem. Dveře tiskového střediska byly polepeny již 10.2., doposud však žádné press centrum nepracuje. Informace my už tedy nesháníme, my je tvoříme. Také provozní doba zdejšího bufetu je  nezjistitelná.  Spousta maličkostí, které by se v případě jednotlivého výskytu daly přejít povzdechem či mávnutím ruky, ale pokud se vyskytují naráz, tak je to obtížně obhajitelné. 
Informační standard MS Ostrava či ZPH Vancover? ZDE je ukázka reálného zápisu z našeho úspěšného vstupu do turnaje. Nějaký komentář? Hm, jsme přece na akci, která je hned po paralympiádě tou NEJ...
Za těchto okolností se velice omlouváme všem, kdož marně čekají na online zpravodajství z jiných než našich zápasů. Není v našich silách změnit zdejší chod událostí, tak sbíráme síly na semifinále a finále. To už totiž bude po návštěvě korunní princezny Viktorie. Hm, nevíme, jestli se vůbec v den D dostaneme na stadion. Zatím nemáme akreditace a v podstatě vysíláme ilegálně. Píše se rok 2011.