SHK Lapp Zlín se zúčastní Malmö Open 2013

03.02.2013 16:26

Zlínští sledge hokejisté v úterý 5. února odjíždějí na mezinárodní klubový turnaj do švédského Malmö. Je to tradiční turnaj, který se koná každý rok na začátku února a zlínský tým již několikrát se tohoto turnaje zúčastnil. Naposledy to bylo v roce 2008. Samotný turnaj proběhne od čtvrtku 7.2. do neděle 10.2. a zúčastní se ho 6 klubových mužstev z Evropy. Hráče Lapp Zlín čeká ve čtvrtek a pátek 5 utkání v základní skupině. Poměří si síly z jedním německým a dvěma norskými a švédskými týmy. V sobotu se odehrají semifinálové a v neděli finálové zápasy.

Pro tým tento turnaj je vítanou změnou. Budou to úplně jiné zápasy, než v české lize, kde se týmy a hráči dobře znají. Zde narazí na soupeře ze kterými se dlouho na ledě nepotkali. Zejména zápasy proti norským týmům pro Lapp Zlín budou zajímavou konfrontaci. Norský sledge hokej je na velice vysoké úrovni.

Velký dík za to, že se opět po pěti letech náš tým může zúčastnit tohohle turnaje, patří našim partnerům Lapp Group, Městu Zlín a agentuře H production. Zvláštní dík patří rodině Karla Rachůnka. Od které, jsme obdrželi významný finanční dar z benefičního hokejového utkání na jeho počest.