Tak už jdeme do finále, poslední tóny zní! Zlín si v Malmö zahraje o zlato s Oslem

11.02.2017 15:59

Zlínští sledge hokejisté si na Malmö open zahraje finále! Skvělou zprávu ze severu Evropy přineslo semifinálové utkání mezi LAPPem a domácím FIFHem, které čeští bojovníci ovládli poměrem 3:1! Souboj o zlato se odehraje v neděli ve 14:15 hodin proti Oslo Tigers, které v semifinále porazilo Dolný Kubín hladce 5:0.

ZLÍN – FIFH 3:1 (1:1, 2:0)

Sestava Zlína: Molek – Julina, Kubeš, Doležal, Krupička, Z. Hábl, D. Hábl, Stodůlka, Palát, Slováček

Branky a nahrávky: 11. Z. Hábl (Krupička, Doležal), 17. Kubeš (Krupička), 23. Kubeš – 7.

Vyloučení: 1:1 Využití: Bez V oslabení: 1:0 Střely na branku: 15:6 (7:3, 8:3)

Zápas začal na obě strany opatrně, větších šancí nebylo. Více do útoku se tlačili Zlínští, to se jim však v 7. minutě vymstilo, kdy šli Švédové do vedení po rychlém brejku – 0:1.

Následně dobře zapracovala dvojice Kubeš – Palát, druhý jmenovaný ale ani jednu tutovou nabídnutou šanci k vyrovnání nevyužil. První branka LAPPu přišla až v 11. minutě, kdy střelu Doležala dorazil do sítě Zdeněk Hábl – 1:1.

Do druhé půle vstoupili hráči českého týmu ještě lépe, a to když ihned vedli. Rána Krupičky se odrazila od masky k Pavlu Kubešovi, jenž nezaváhal!

FIFH moc nehrozil, a když už se mu něco povedlo vymyslet, byl na místě brankář Molek. Na konečných 3:1 upravil v oslabení opět Pavel Kubeš, který využil zaváhání soupeřovi obrany při rozehrávce k nekompromisní ráně pod břevno. Zápas tedy průběhem připomínal střetnutí těchto dvou týmů ve skupině, kde Zlín taktéž obracel stav na konečných 3:1.