Takový závěr ligy tu ještě nebyl ... a doufám už nikdy nebude

13.02.2010 10:32

Nečekaný vývoj čeká také samotný vrchol letošní tuzemské sledge hokejové sezony. Záměrně zdůrazňuji tuzemské, neboť ta mezinárodní má zcela jasně dané podmínky. Na tomto webu jsme pro zájemce připravili kompletní informační servis z paralympijského sledge hokejového turnaje ve Vancouveru. 
Ta tuzemská sezona nebyla prosta překvapení a změn zejména kvůli paralympiádě a postupně zajišťované přípravě na ni. Ale nastaly i vnitřní doposud neprožité změny - Olomouc v průběhu sezony odstoupila ze soutěže. Důsledky ředitel soutěže ještě nějakou dobu bude sumarizovat.
Po dohodě účastníků finálové série se první duel o bronzovou pozici odehraje o tomto víkendu v Ostrově nad Ohří, úvodní zápas o zlato a mistrovský titul příští týden ve Zlíně.
Potom přichází skutečná reprezentační přestávka. Ve čtvrtek 11.2.2009 se dozvídáme, že v souvislosti s náročnou logistikou směr Vancouver a zpět budou muset být sportovní zavazadla paralympijského týmu odbavena s dvoutýdenním předstihem jako cargo zásilka. Je stanoven termín 22.2.2010. Pro návrat zpět platí obdobný předpoklad - sportovní výstroj se reprezentantům vrátí z Kanady do ČR v první dekádě dubna.
Za těchto okolností ředitel ligy  upravuje harmonogram tak, aby byla naprostá  jistota, že týmy mají na čem odehrát rozhodující zápas či zápasy. Vrchol sezony tedy proběhne o víkendu 16.-18.4.2010.
Za těmito informacemi se však skrývá mnoho otazníků a skutečných komplikací. Týmy ve finálové sérii nejsou složené jen z reprezentantů a takto dlouhá repre přestávka zcela ovlivní tréninkový režim v tomto období. Žel, negativně. Je to nečekaná daň za Vancouver.