VÍTEJ ZLATÝ HATTRICKU! O titulu rozhodl zlatý gól Joppy v nájezdech

18.03.2017 12:12

Ve Zlíně se po pátečním triumfu nešlo spát. Tamní sledge hokejisté v samostatných nájezdech udolali poměrem 3:2 svého soka z Pardubic a pověsili si na krk zlaté medaile. A co víc, jakožto první v historii dokázali získat putovní pohár do svého trvalého držení za mistrovský hattrick! Historická chvíle nejen pro Zlín, sledge hokejisté z Baťova města se ve 20 hodin a 20 minut v pátek 17. března 2017 stali nesmrtelnými. Zlatý gól dal v rozstřelu Martin Joppa, gólman Molek zase všechny tři pokusy soupeřů úspěšně zlikvidoval.

 

ZLÍN - PARDUBICE 3:2sn (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0 - 1:0)

 

Sestava Zlína: Molek (Matoušek) – Julina, Z. Hábl (C), Šafránek – Stodůlka (A), Palát (A), D. Hábl, Joppa, Ligda, Slováček, Rauš.

 

Sestava Pardubic: Boček (Drahý) – Štěpják, Kvoch. J. Kubeš, P. Kubeš (C), R. Buhr – Motyčka, Michalec, Horníček, V. Buhr, Doležal (A), Kořínek, Chudomoský, Ledvinka.

 

Branky a nahrávky: 38. Z. Hábl (Joppa), 39. Z. Hábl (Palát, Šafránek), rozh. náj. Joppa – 4. Kvoch, 43. P. Kubeš.

 

Statistiky: Vyloučení: 0:1 Využití, v oslabení: Bez. Střely na branku: 25:8 (8:3, 8:2, 7:1 - 2:2), Konečný stav série: 2:0.

 

Úvod zápasu Lappákům dle představ nevyšel. Ačkoli měli v prvních minutách více ze hry, ve 4. minutě inkasovali. Vyhození domácí obrany zachytil na modré čáře Kvoch a svým pohotovým pokusem zaskočil Molka - 0:1. Drtivá převaha domácích pokračovala i nadále, ovšem koncovka Zlínské velmi trápila a do pauzy už další branka nepadla.

 

Branka Bočka byla pro LAPP zakletá i nadále. Nespočet šancí gól nepřinesl ani v prostředním dějství. Buď domácí trefovali brankovou konstrukci, nebo pro jistotu branku netrefovali vůbec.

 

Vše bylo o jednom gólu. Branka na 0:2 by zřejmě zápas zlomila, stejně tak ale vyrovnávací trefa mohla dodat klid na hokejky Zlína. To druhé nakonec bylo pravdou. A kdo jiný by měl vzít celou situaci na sebe, než kapitán.

 

Ve 38. minutě Zdeněk Hábl vyrovnal, načež za 72 vteřin svou další brankou překlopil vedení na stranu Zlína. Do konce třetí třetiny v tu dobu zbývalo něco málo přes šest minut, těsné vedení ale Lappáci neubránili. Paradoxně další chybná rozehrávka zařídila vyrovnání z hole Pavla Kubeše, která však byla teprve první střelou Mustangů ve třetí části!

 

Nerozhodl ani pětiminutové prodloužení, ačkoli šancemi se taktéž nešetřilo. Fanoušci v čele s bubeníkem s kompletní bicí soupravou hnali domácí ke zlatu.

 

Samostatné nájezdy také dlouho neviděly gól. Až ve třetí sérii otevřel skóre domácí Martin Joppa krátkou kličkou a zasunutím puku pod ruku brankáře Pardubic. „Poradil mi zkušený Petr Stodůlka, co mám udělat, napůl gól patří jemu. Je to můj nejdůležitější gól v kariéře,“ pověděl střelec, jak se o pár sekund později ukázalo, zlatého gólu. Kapitán Mustangů Kubeš totiž v rozhodujícím momentu na Molka neuspěl.

 

Jsme mistři, jsme mistři,“ zvolal kdosi při sprintu k brance domácího gólmana. Historický moment dojal nejednoho. „Jsem tvrďák, ale toto mě dostalo. Poprvé v trenérské kariéře jsem dojatý,“ řekl trenér Sedláček, který za sedm let získal s týmem čtyři tituly.

 

„Máme za sebou sedm let spolupráci a čtyři tituly. Moc vám děkuji, děkuji za to, jak reprezentujete rodinu LAPP,“ pověděl René Sedlák, ředitel společnosti LAPP KABEL, s. r. o, která je generálním sponzorem SHK LAPP Zlín.