Vítězný vstup do turnaje! Zlín porazil norskou Mjosu v nájezdech

05.09.2019 12:31

Výhrou začali sledge hokejisté Zlína domácí turnaj LAPP Cup, kdy v úvodním utkání porazili norskou Mjøsu 3:2 po samostatných nájezdech. Během prvního poločasu herně dominovali a vypracovali si náskok dvou branek. Po přestávce mohli přidat další góly, nevycházela jim ale koncovka, čehož Seveřané využili. Po dvou povedených trefách Vaernese, té druhé z poslední minuty druhé půle, dokázali Noři vyrovnat a vynutili si nájezdy. V těch však Zlín proměnil všechny své pokusy, čím si zapsal do tabulky druhý bod. Dva góly vstřelil kapitán Marian Ligda. Jeho tým přestřílel soupeře 20:7. Další duel Zlínští hrají dnes od 14:50 hodin s Malmö.

ZLÍN – MJØSA 3:2sn (2:0, 0:2 – 3:1)

Branky a nahrávky: 5. Ligda (Joppa, Zapletal), 13. Z. Hábl (Joppa, Julina), rozh. náj. Ligda – 25. Vaernes, 30. Vaernes (Schroder). Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 20:7.

Zlín: Matoušek (Molek) – Julina (A), Z. Hábl, Mach, Zapletal – Joppa (A), D. Hábl, Ligda (C), Turic, Rauš, Ferenčík, Korman.

Mjøsa: Gronlie (Hamre) – Komma, Nordstoga, Sundt – Aanekre, Grosfjeld, Strand, Kirstistuen, Fabian, Lyngroth, Schroder, Vaernes.

Zlínští se ujali vedení na konci páté minuty. Při slovenské spolupráci nahrál Martin Joppa na levou stranu Marianu Ligdovi, jehož střela se zastavila až za zadní tyčí Gronlieho branky. Ve dvanácté minutě udeřil domácí celek podruhé. Rauš tečí Ligdova nahození ještě neuspěl, o chvíli později ovšem objel bránu Zdeněk Hábl a dokázal umístit kotouč mezi první tyč a Gronlieho.

Ve druhém poločase mohl Zlín svůj náskok zvýšit. Ligda, Zapletal ani Ferenčík ale ve svých šancích neuspěli. Z ojedinělé možnosti tak udeřil norský tým. Mortenu Vaernesovi se na pravé straně naskytl volný prostor a zavěsil nad rameno Matouška do levé šibenice. Těsně před koncem řádné hrací doby putoval Gronlie na střídačku a Mjøse risk vyšel. Morten Vaernes opět zavěsil do levého horního růžku, z naprosto totožné akce. Zlín si vzal výhru nakonec zpět v samostatných nájezdech, kdy se postupně prosadil Joppa, Ligda a Zdeněk Hábl.

„Zkomplikovali jsme si to utkání, ve druhé třetině jsme měli proměnit nějakou šanci a byl by klid. Z toho pramenily šance pro soupeře, čehož on dokonale využil. V nájezdech jsme si ale zvládli výhru vzít zpět,“ řekl kapitán SHK LAPP Zlín a autor dvou branek Marian Ligda.

"Byl to velmi dobrý a vzrušeující zápas. Na konci se nám podařilo vyrovnat, hráče muselo utkání bavit," řekl norský kouč Espen Hedge.