Ve Zlíně se uskutečnil mezinárodní turnaj ve sledge hokeji Lapp Cup Zlín 2012

11.09.2012 22:02

Mezinárodní sledge hokejový turnaj LAPP CUP Zlín 2012 byl zakončen o víkendu slavnostním předáním pohárů, medailí a desítek individuálních cen. Důstojně tak završil desetileté působení zlínského sledge hokeje na tuzemské i mezinárodní scéně.

LAPP CUP 2012 se letos s novým názvem generálního partnera zlínského týmu prezentoval již po druhé a při účasti předních evropských klubových týmů  se řadí mezi nejvýznamnější akce svého druhu v této sezóně. Nejen, že zde byli hráči úřadujícího mistrovského klubu South Tyrols Eagles z Itálie, švédského FIFH Malmö a holandského národního výběru, svou vzrůstající kvalitu a konkurenceschopnost přijel otestovat i celek ruského paralympijského týmu, který pro potřeby turnaje vystupoval ve dvou samostatných týmech.

Rusové tak navázali na svou předchozí návštěvu Zlína před dvěma lety, kdy byli na sledge hokejové scéně úplnými nováčky. Jejich aktuální výkonnost již výrazně předčila nejen předchozí roky ruské sborné, ale i výkonnost řady jejich současných konkurentů ve skupině B mistrovství světa, tedy švédů, rakušanů, holanďanů. Ruské umístění na prvních dvou místech nejen, že dává tušit, jak budou rusové vystupovat na nadcházejícím mistrovství světa 2012 ve skupině B, ale řadě zainteresovaných činovníků i ze skupiny A nabízí možnou taktickou přípravu týmů na očekávatelný souboj s novým fenoménem sledge hokeje v ruském podání i na paralympiádě v Soči 2014. Tým vedený hlavním trenérem Sergejem Samoylovem svým aktuálním výkonem posílá světu svou solidní vizitku.

Díky dlouhodobé podpoře Statutárního města Zlína se ve zdejší PSG aréně naplňuje označení Zlína jako inkubátoru tuzemského i mezinárodního sledge hokeje. Příznivé podmínky podporuje i existence ubytovacích kapacit hotelu Baltaci, marketingová aktivita partnera Zlínských aplikovaných sportů , H production, s.r.o. a povzbudivé zapojení zdejších vysokoškolských studentů. Příjemný dojem orámovala podpora Spid Handicap o.p.s., která dodala poháry a medaile a zapůjčila speciálně upravený bezbariérový mikrobus.

Zlín si tak upevnil pozici stabilního organizátora sledge hokejových akcí. Většina zahraničních účastníků vyslovila zájem se do Zlína opět za rok vrátit.