Zlínská hegemonie trvá, LAPP neztratil body ani na ledě Studénky

26.11.2017 13:06

Nadvláda zlínských sledge hokejistů v letošním ročníku České ligy nadále trvá. Hráči SHK LAPP Zlín jsou i po 8. kole stále bez ztráty bodu, kdy vyhráli na ledě Studénky jasně 6:0. Šest kol před koncem základní části tak Zlínští nadále mají náskok na druhé Pardubice tři body, na třetí místo, tj. nefinálovou pozici, mají náskok bodů sedm.

STUDÉNKA – ZLÍN 0:6 (0:0, 0:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Joppa (Z. Hábl, Julina), 23. Julina (Šafránek), 18. D. Hábl (Šafránek), 30. Ligda (Z. Hábl, Turic), 41. Julina (Z. Hábl), 43. Z. Hábl (Ligda, Rauš).

Sestava Studénky: M. Kudela – Flis, Fojtík, Mlčák, Kudrna, V. Kudera, Chodurek, Murawski.

Sestava Zlína: Molek (Matoušek) – Julina, Šafránek, Z. Hábl, Turic, Rauš, Ligda, D. Hábl, Joppa.

Statistiky: Vyloučení: 3:0, využití: 0:1 v oslabení: bez, střely na branku: 1:27 (0:4, 1:10, 0:13), vyhraná vhazování: 5:18.

Úvod utkání překvapivě patřil Studénce, která byla déle v držení puku, její střely však nebyly přesné, popřípadě zblokované soupeři, gólman Molek tak zasahovat nemusel. LAPP začal získávat herní převahu okolo sedmé minuty, jenomže branka Joppy pro vysokou hůl neplatila, Julina zase zblízka bránu přestřelil.

Góly začaly do sítě Kudely padat až v prostředním dějství. Přesnou střelou uspěl v 17. minutě Martin Joppa, pět minut na to propadla do sítě střela Pavla Juliny. Drtivý tlak Zlína ve 28. minutě měl stav již 3:0, kdy se bez potíží zblízka prosadil David Hábl. Do kabin se šlo za čtyřgólového rozdílu, to uspěl Marian Ligda.

Třetí dějství bylo ve stejném obraze, již deset sekund po vyloučení Kudrny zužitkoval přesilovku střelou tečovanou o soupeře Pavel Julina. Výjimkou byla tyčka Studénky, následně na konečných 6:0 upravil ve 43. minutě umístěnou ránou kapitán Zdeněk Hábl. V závěru utkání ještě při hře pět na tři po chybě domácího brankáře mohl uspět Joppa, místo prázdné brány ale trefil pouze tyč.

„Dneska to bylo trošku chaotické, v úvodních minutách se hrálo vyrovnaně, každopádně poté jsme potvrdili roli favorita a dali góly,“ pověděl autor dvou branek Pavel Julina, obránce SHK LAPP Zlín.