Zlínští sledge hokejisté jdou do finále SPORTMALL sledge hokejové ligy 2010-2011

31.01.2011 07:19

Semifinálová série (druhého a třetího týmu po základní části) hraná na dvě vítězná utkání skončila již po dvou zápasech, neboť SHK LAPP Zlín porazil v sobotním duelu SPARTU Praha 2:1 v samostatných nájezdech.

Také Draci Kolín porazili svého semifinálového soupeře Sharks Karlovy Vary a tak se finalisté po roce setkají ve stejném složení. Loni zlínští sledge hokejisté obsadili konečné druhé místo a letos stříbrnou příčku zcela jistě obhájí. Chtěli by však suveréna posledních dvou let porazit a po dlouhých osmi letech opět získat mistrovský titul.

K tomuto okamžiku by mohlo dojít při finálové sérii, která bude zahájena úvodním zápasem na zlínské domácí půdě v prvním březnovém víkendu. Důvodem prodlevy je odjezd české sledge hokejové reprezentace na únorové Mistrovství Evropy ve švédském Solleftea.

Zlínský tým dodává do tohoto reprezentačního výběru hned čtveřici paralympioniků - jednoho brankáře – Jana Matouška a tři hráče v poli – Erika Fojtíka, Zdenka Hábla a Davida Paláta. Češi zde budou obhajovat stříbro v konkureci dalších devíti evropských celků.

Roman Herink, Zlínské aplikované sporty - Sledge Hokejový Klub LAPP Zlín

www.sledgehokejzlin.cz