Zlínští sledge hokejisté nasázeli Studénce 20 gólů

06.11.2012 09:28

Zlínští sledge hokejisté o uplynulém víkendu  odehráli další dva ligové zápasy ČSHL se Studénkou. Nejprve v sobotu na svém ledě přivítali sledge hokejisty ze Studénky. V tomto zápase domácí tým SHK Lapp Zlín zvítězil vysokým skóre  12:1. Ihned po začátku zápasu se zlínský tým ujal vedení v 28 vteřině a do konce třetiny ještě přidali další 3 góly a tím  si zajistili pohodový zbytek zápasu.

O den později se oba soupeři potkali ještě jednou a to na ledě Studénky. I v toto zápase od začátku zlínští sledge hokejisté nic neponechali náhodě a  během prvních dvou minut zápasu Studénce vstřelili dva góly a získali klid na svých hokejkách. HC Studénka vs. SHK Lapp Zlín 0:8.

V obou zápasech bylo vidět, že hráčům Studénky scházejí 3 klíčové posily z Polska které u nich v letošní sezoně hostují.

 

O uplynulém víkendu si tým SHK LAPP Zlín zapsal další sérii zaznamenánihodných  událostí.

  1. Ciferný součet vstřelených branek za tyto dva zápasy překonal ciferný součet vstřelených branek za předchozích pět zápasů. V posledních pěti zápasech zlínští sledge hokejisté vstřelili 19 branek a o uplynulém víkendu jich do brány soupeře nastříleli 20.
  2. Hned tři hráči v prvním dvojzápase se Studénkou dosáhli hattrick (Kamil Šnajdar, David Palát a Zdeněk Šafránek).
  3. Neuvěřitelně jsme třikrát využili přesilovou hru (což u zlínských hráčů neobvyklý jev).
  4. Brankář Molek opět udržel čisté konto.
  5. K jistotě postupu do play off již chybí pouhý bod do aktuální tabulky.

Samotný průběh komentují zápasové statistiky, co však statistiky neuvádějí  je, v jaké pohodě hráči hráli, jak jim vycházela kombinace i vlastní přechod do útočného pásma. Trenér Tomáš Sedláček byl spokojený, že jeho svěřenci potvrzovali  roli favorita v obou zápasech hned od začátku. (Kluci podali velice dobrý výkon a jsem rád, že se gólově  prosadili hráči kteří  se v průběhu sezóny tak moc neprosazují).

Slabší stránkou víkendu byla nízká divácká čtyřicetihlavá účast, věrní fanoušci však získali posilu v podobě mohutně a vytrvale povzbuzující vuvuzely a kymácejícího se vlajkonoše.