Český Paralympijský výbor 11.1.2017

NA ŠPICI TABULKY ČSHL JE STÁLE TĚSNO!

Předposlední dvoukolo základní části E.P.C. Management České sledge hokejové ligy přineslo tradičně řadu atraktivních utkání. Střetli se mimo jiné úřadující mistr SHK LAPP Zlín s vedoucím celkem letošního ročníku z Karlových Varů. A v utkání Českých Budějovic proti Pardubicím padlo neuvěřitelných 22 branek.

Jen nejtěsnější bodové rozdíly od sebe dělily nejúspěšnějších pět týmů soutěže po předchozím hracím víkendu, což je důvod, proč 11. a 12. ligové kolo značně zamíchalo obsazením předních příček, které garantují účast v boji o medaile.

Černý kůň soutěže HC KES Studénka se po prohře 2:3 s Karlovými Vary a výhře nad Litvínovem (4:1) přesunul ze slibného třetího místa až na páté. O příčku výše se vyhoupli Pardubičtí, i když pouze díky lepší gólové bilanci. Tu si vylepšili sympatickým výkonem, kdy překvapili pražskou Spartu na jejím ledě (4:1), ale zejména kanonádou, kterou o den později předvedli v Českých Budějovicích. Aktuálně šestým Jihočechům totiž Pardubice nadělily 19 gólů, pod nimiž je z větší části podepsána dvojice Berhnard Hering a Pavel Kubeš.

Druhý víkendový zápas ovšem České Budějovice zvládly a díky třígólové první třetině na domácím ledě zvítězily nad Olomoucí, která se tak posunula na sedmou příčku. Poslední zůstává nadále Litvínov po prohrách se Studénkou a Zlínem.

Právě zlínští sledge hokejisté, kteří obhajují loňský titul, měli tentokrát na programu velmi rozličné soupeře. Poté, co si v sobotu poradili s posledním Litvínovem suverénně 12:0, přivítali na svém ledě o den později naopak vedoucí celek soutěže – Karlovy Vary. Vzhledem k minimálním bodovým rozdílům mezi týmy šlo Zlínským tři kola před koncem základní části prakticky o všechno. Výhrou se mohli dostat do boje o titul, zatímco prohra by je poslala mimo pozice zaručující play-off.

A na domácích bylo hned od začátku utkání vidět, že přípravu nepodcenili. Již ve druhé minutě otevřel skóre ranou pod břevno Martin Joppa. O pět minut později však dokázal odpovědět karlovarský ostrostřelec Michal Geier. Zlínští se tím nicméně nenechali rozhodit a ještě do konce třetiny přetavili svou převahu ve dva další góly. Když pak ve druhém dějství zvyšoval na 4:1 David Palát, neměli domácí už kam spěchat. Soustředěným týmovým výkonem si tak pohlídali tři body a v tabulce se vyhoupli na druhé místo se ztrátou jediného bodu právě na žraloky z Karlových Varů.

Závěrečná kola základní části ČSHL jsou naplánována na víkend 21.–22. 1. a na programu jsou mimo jiných i utkání Pardubice–Karlovy Vary či Zlín–Sparta, která mohou celkovým pořadím ještě na poslední chvíli pěkně zamíchat.