Český Paralympijský Výbor 4.2.2015

SLEDGE HOKEJOVÁ LIGA ZNÁ SVÉ FINALISTY

O obou finalistech letošního ročníku České sledge hokejové ligy bylo rozhodnuto již v sobotu 31. ledna, kdy se týmům SHK Pardubice i SHK Lapp Zlín podařilo porazit podruhé v řadě své soupeře HC Sparta Praha sledge hokej a SKV Sharks Karlovy Vary a vyhnout se tak třetímu rozhodujícímu utkání.

Celkový výsledek semifinálových duelů napověděla již první utkání, která se odehrála 10., respektive 11. ledna. V tom prvním zvítězily Pardubice nad Spartou 4:1 a to zejména díky hattricku Bernharda Heringa. Podobně jednoznačně si poradili také sledge hokejisté Zlína s karlovarskými žraloky. O výsledek 4:0 se zasloužili Fojtík (2), Joppa a Hábl.

V odvetném utkání, které odehrál Zlín po reprezentační přestávce na domácím ledě, se již vítězství rodilo o něco složitěji. Než se domácí vůbec dostali do tempa, prohrávali zásluhou Michala Geiera a Marka Schneidera o dva góly. Na to reagoval trenér Sedláček využitím oddechového času. Tato taktika se vyplatila, protože již o dvě minuty později snižoval na 1:2 Pavel Julina. Tentýž hráč na začátku druhé třetiny přihrál Joppovi na vyrovnávací branku. Do vedení 3:2 poslal Zlín Erik Fojtík. Ovšem ještě před přestávkou bylo díky gólu Jiřího Forga opět srovnáno. Třetí třetina pak přinesla skutečnou podívanou a bojovný výkon na obou stranách. Jediný gól v této části vstřelil ve 39. minutě opět Erik Fojtík a Zlínští se tak mohli radovat z postupu.

Druhé sobotní utkání se odehrálo v pražské Tipsport Aréně. V předtuše postupových oslav doprovodila sledge hokejisty do metropole početná výprava fanoušků. A ti rozhodně nebyli zklamaní. Již v první třetině byli Východočeši viditelně lepší, ovšem odměnou jim byl pouze jediný gól Davida Motyčky. Jenže ve druhé třetině se opět rozjel hrdina předchozího utkání Bernhard Hering. Během deseti minut si připsal další hattrick a prakticky pohřbil naděje pražanů na třetí utkání. Když pak ve třetí třetině přidal ještě čtvrtou trefu do prázdné branky, nikdo o triumfu Lappu nepochyboval. Čestný gól Sparty nakonec přece jen vstřelil Jiří Krupička, takže konečné skóre bylo v tomto zápase 1:5.

Vítěz základní části Sparta Praha sledge hokej si tak překvapivě zahraje proti Karlovým Varům pouze o třetí příčku v celkovém umístění. Naopak Pardubice si poprvé vyzkoušejí atmosféru finálových duelů. Proti týmu, který hraje ČSHL teprve třetí sezónu, se postaví zkušený Zlín, jenž funguje již od sezóny 2007/2008 a v sezóně 2011/2012 dokonce získal titul.

Kdo bude nakonec šťastnější, napoví utkání 21. února v Pardubicích, definitivně se pak rozhodne 7. března, případně ve třetím zápase o den později. Souboj o třetí místo mezi SKV Sharks Karlovy Vary a Spartou proběhne ve stejných termínech.