Český paralympijský výbor 5.1.2015

VÍTĚZEM ZÁKLADNÍ ČÁSTI ČSHL JE SPARTA

První víkend letošního roku znamenal v České sledge hokejové lize souboj o vítězství v základní části. O první příčku se na dálku popraly týmy SHK Lapp Zlín a HC Sparta Praha sledge hokej. Úspěch nakonec slavil pražský celek, který měl rozhodnutí ve vlastních rukou, a výhrou v obou zápasech posledního dvoukola si sparťané prvenství sami vybojovali.

Vysokým rozdílem 5:0 zvítězili i zlínští sledge hokejisté nad celkem SOHO Olomoučtí Kohouti.  Tím již ale nemohli odčinit jediné dvě prohry v sezoně, které utrpěli právě od konečného vítěze, a musejí se tak po základní části spokojit s druhou příčkou. Ovšem ani vítězství Sparty se nerodilo tak hladce, jak by bývalo bylo možné očekávat. V sobotním utkání, ve kterém Pražané hostili SHK Pardubice, sice vstřelili první dvě branky, ale hosté dokázali góly ve 20. a 33. minutě srovnat. Vítěznou branku však vstřelil sparťanský kapitán a reprezentační útočník Zdeněk Krupička, jenž dal i druhý gól pražského mužstva. Na konečných 4:2 pak skóre upravil jeho spoluhráč Martin Němec.

V neděli se Sparta představila opět na domácím ledě a soupeřem jí byli SHC Kings České Budějovice – tým, kterému se za celou sezonu nepodařilo získat ani bod. O to větším překvapením bylo, když hosté po střele Daniela Kaliny ve 35. minutě srovnali stav utkání na 1:1. Kdyby se Českým Budějovicím podařilo senzační remízu udržet a pak uspět i v nájezdech, byla by to Sparta, komu by chyběl bod k umístění na čele tabulky. Nicméně tomuto scénáři se vzepřel opět výborně hrající Zdeněk Krupička a Sparta s nečekaně nízkým rozdílem jediného gólu vítězství uhájila. Kapitán Pražanů dal oba góly a všechny čtyři jeho víkendové trefy výrazně ovlivnily tabulku.

Pro týmy SHC Kings České Budějovice a SOHO Olomoučtí Kohouti tedy sezóna skončila, zbylé čtyři celky se ale již připravují na play-off, které odstartuje 10. ledna zápasem mezi Pardubicemi a Spartou. O den později se v Ostrově nad Ohří utkají domácí Karlovy Vary s SHK Lapp Zlín.