ČPHA 18.11.2018

7. a 8. kolo ČPHL: Studénce nepomohl ani Lisov, Zlín ji dvakrát přemohl! Dvě výhry mají i Pardubice, Litvínov se dělil s Vary

autor: Jakub Kudláč

Čtvrtý hrací víkend České para hokejové ligy byl ve znamení dvojzápasů. Ty musely nesmírně bavit, nebylo nouze o výjimečné momenty, velké obraty či kuriózní situace. Velkou pozornost na sebe upoutala Studénka, za kterou do dvou duelů se Zlínem nastoupil Rus Lisov, moc platné jí to ale nebylo, oba zápasy totiž nakonec patřily Zlínu. Šest bodů si připsaly Pardubice, které dvakrát shodně 3:1 přehrály Spartu. Litvínov s Karlovými Vary se o body podělil, každý vyhrál na domácím ledě.

Zlínské čekalo před utkáním překvapivé zjištění, na rozbruslení se totiž objevil v dresu soupeře ruský snajpr Dmitrij Lisov. Ten ve spolupráci s italskou hvězdou Sandrem Kalegarisem ze začátku přehrávali soupeře, skóre se ale měnilo až po pauze. Na trefu Schilchera ještě odpověděl Palát, po gólech Fojtíka a Kalegarise však ještě deset minut před koncem třetí části vedli hosté o dva góly. Pak si ale vzali Zlínští, postupně dvěma góly Joppy a kapitána Ligdy otočili průběh zápasu a vybojovali tři body.  ZLÍN - STUDÉNKA 4:3

S vidinou dalšího těžkého zápasu nastupovali Zlínští k odvetě. Úvod duelu jim vyšel, kdy se dlouho hrálo bez šancí, domácí ale góly Kalegarise a Lisova v závěru první třetiny vedli 2:0. Ovšem jak známo ze soboty, to nic neznamená. V prostředním dějství Zlín, který musel vzhledem k sestavě soupeře především hrát v obranném pásmu, dokázal z minima vytěžit maximum. Z pěti střel za periodu vytěžil tři branky, navíc hned na startu třetí třetiny zvýšil na 4:2 pro úřadující mistry Ligda. Na následné snížení Studénky odpověděl Joppa, ovšem ani Zlín dvoubrankový náskok neudržel. Pět minut před koncem snížil Flis, načež jedenáct sekund před závěrečnou sirénou poslal duel do nájezdů Kalegaris. V těch rozhodovala až šestá série: Lisov branku přestřelil, za což zlínský Joppa se nemýlil a vítěznou trefou dokonal hattrick. STUDÉNKA - ZLÍN 5:6sn

V první třetině bylo zřejmě nejzajímavější situací, kdy se po souboji Zdeňka Krupičky s Michalcem vysypalo plexisklo. Branky na to však začaly padat góly. Již deset vteřin po začátku prostředního dějství poslal Pražany do vedení Zdeněk Krupička, Mustangové ale po trefách Kořínka, Kubeše a Heringa otočili duel ve svůj prospěch. SPARTA - PARDUBICE 1:3

Velmi podobný zápas se odehrál i na druhý den v Pardubicích. Na branku se čekalo sice až do 29. minuty, dali ji ale domácí. V oslabení se prosadil Pavel Kubeš, na jehož úspěch navázal po pauze Kořínek s Michalcem. Sparta už jen dvě minuty před koncem snížila díky Zdeňku Krupičkovi. PARDUBICE - SPARTA 3:1

Žraloci se dostali již ve druhé minutě do vedení po trefě Wágnera, načež hru kontrolovali a postupně si vybojovali tři body za výhru 5:0. KARLOVY VARY - LITVÍNOV 5:0

Zhruba stejný obraz hry se čekal i v neděli, bylo tomu ale naopak. Litvínov od začátku uměl zahrozit, navíc se v 11. minutě díky gólu Kuhli-Lauensteina dostal do vedení. Karlovy Vary prožívaly zmar, který asi jen těžko vysvětlit. Domácí gólman Bechyňský držel čisté konto a jeho spoluhráči v poli navíc ve třetí části přidali další tři góly. LITVÍNOV - KARLOVY VARY 4:0