ČPHA 20.11.2018

Víkendová nej: týmem Zlín, hráčem Martin Joppa, momentem výhra Litvínova

autor: Jakub Kudláč

Čtvrtý hrací víkend České para hokejové ligy přinesl mnoho dalších příběhů. Web parahokej.cz vyhlašuje jakožto nejlepší tým víkendu Zlín, hráčem potom útočníka Zlína Martina Joppu. Z momentů se pak dalo vybírat, zvítězila však výhra Litvínova 4:0 nad Karlovými Vary.

Nejlepším týmem čtvrtého hracího víkendu je SHK LAPP Zlín. Ten se dvakrát utkal s týmem ze Studénky, za kterou premiérově nastoupil Rus Dmitrij Lisov. Hosté sice se svou velmi silnou ofenzivou značně proháněli hráče LAPPu, nádherné zápasy ale v obou případech skončily ve prospěch Zlína. V sobotu doma Zlínští v posledních deseti minutách otočili stav z 1:3 na 4:3, v neděli pak na ledě soupeře bylo obratů ještě více. Zlín otočil z 0:2 na 4:2, i on ale ztratil dvougólové vedení, Studénka navíc jedenáct vteřin před koncem základní hrací doby srovnala na 5:5. V samostatných nájezdech byl ale úspěšnější Zlín. Ten je tak prvním týmem, který letos porazil Studénku, a to rovnou dvakrát! Ve druhém případě navíc prolomil sérii Studénky, která letos v předchozích čtyřech případech nájezdy zvládla.

Nejlepším hráčem se stává jednadvacetiletý útočník Zlína Martin Joppa. Ten ve výše zmíněných dvou duelech svým výkonem zcela zastínil ruskou hvězdu Dmitrije Lisova, když byl u všech gólů svého mužstva. V sobotu vstřelil dvě branky a na dvě nahrál, v neděli pak k hattricku přidal tři nahrávky. Celkově tak za víkend získal deset bodů za pět gólů a pět asistencí!

Momentem víkendu je pak nedělní výhra Litvínova nad Karlovými Vary. Chemici v sobotu padli u Žraloků 0:5, o den později se ale hrála zcela odlišná partie. Dvěma góly a asistencí se blýskl útočník Kuhli-Lauenstein, gólman Bechyňský vychytal první čisto konto kariéry a domácí zvítězili 4:0. Byla to pro ně první výhra v zápase od 13. prosince 2015, tehdy Severočeši přehráli na gól ze 6. minuty Studénku 1:0. Loni sice Litvínov zaznamenal dvě výhry, ty ale byly kontumační.