ČPHA 28.10.2018

5. a 6. kolo ČPHL: Krize Varů pokračuje, Zlín pronásledován Spartou dále v čele. Dvě výhry mají Pardubice

autor: Jakub Kudláč

Třetí hrací víkend České para hokejové ligy je za námi. Odehrálo se v něm šest duelů a opět se bylo na co dívat. V čele tabulky je nadále Zlín, který přehrál Olomouc, bodově se ale na něj díky dvěma výhrám dotáhla Sparta. Třetí je Studénka, ta slavila opět v nájezdech. Na čtvrté místo se taktéž šestibodovým víkendem vyhouply Pardubice, pátá je Olomouc. I nadále pokračuje výsledková krize Karlových Varů, které jsou předposlední s jediným bodem. Poslední je s nulou Litvínov.

5. kolo - hráno 27. 10. 2018

Další solidní partii si na svůj účet připsala Olomouc. Ta měla mistrovský Zlín po celou dobu utkání nad dostřel, na body však nedosáhla. Rozhodli o tom čistě slovenští střelci. Zlínští šli do vedení pár vteřin po první pauze, kdy se prosadil Rauš. Na další gól se čekalo až do 39. minuty. Obraně Hanáků pláchl Joppa a zdálo se, že gólem na 2:0 ukončil drama. Kohouti však dokázali za minutu snížit zásluhou Večerka, nakonec ale po trefě zlínského kapitána Ligdy prohráli 1:3. ZLÍN - OLOMOUC 3:1.

Osmnáct minut dokázali hrát bezgólově sledge hokejisté Litvínova s vicemistrovskými Pardubicemi. Následně vstřelil čtyři góly kapitán Mustangů Pavel Kubeš, po jedné trefě přidali Hering a Štěpják. Pardubice tak zapsaly povinnou vysokou výhru. LITVÍNOV - KARLOVY VARY 0:6.

Drama se odehrávalo v na ledě Karlových Varů, kam přijela Sparta. Ta zatím letos v každém duelu bodovala a povedlo se jí to i na ledě Žraloků. Pražané vedli 2:0 po trefách Raula a Jiřího Krupičky. Domácím vykřesal naději sedm minut před koncem svou trefou Forgo, na rozdíl dvou tref ale hned v úvodu power-play soupeře vrátil stav Zapletal. Na výhře Sparty už nic nezměnila ale trefa Wágnera z poslední minuty. KARLOVY VARY - SPARTA 2:3.

6. kolo - hráno 28. 10. 2018

V neděli museli časně ráno do výzbroje hráči Studénky a Olomouc, utkání začínalo již v 7:15. Domácí po první třetině vedli 1:0 zásluhou Kudrny, Olomouc však místy přehrávala svého soka a po dvou gólem Večerka vedla ve 32. minutě 2:1. Domácí ale nakonec gólem Flise srovnali a jak je už v zápasech Studénky zvykem, duel dospěl až do nájezdů. V těch skóroval Kalegaris s Flisem, naopak střelci Hanáků si na Kudelu nepřišli. Domácí tak počtvrté v sezóně zvítězili v rozstřelu. STUDÉNKA - OLOMOUC 3:2sn.

Velmi rychle bylo o vítězi jasno v Litvínově. Pražská Sparta v úvodních devíti minutách nastřílela pět branek a bylo jasno. Duel už následně jen plynul, domácí pouze pět minut před koncem sebrali Vápenkovi čisté konto. LITVÍNOV - SPARTA 1:5.

Přestřelku viděli diváci v duelu Karlových Varů s Pardubicemi. Hosté sice již po dvaceti minutách vedli 3:0, Žraloci ale dokázali ještě do pauzy snížit na rozdíl jediné branky, načež Berger ve 32. minutě vyrovnal. Posléze se ale Varům zranilo největší útočné eso Michal Geier a Mustangové překlopili duel zpět na svou stranu. Na trefu Pavla Kubeše ještě odpověděl Karafiát, na následné dva góly Michalce už ale domácí reagovat nedokázali. KARLOVY VARY - PARDUBICE 4:6.