ČPV 6.1.2020

ČPHL: Studénka deklasovala Zlín na jeho ledě, do čela tabulky míří Mustangové

Úřadující mistr České para hokejové ligy musel doma zkousnout vysokou porážku. Zlínští nevyhráli už v pátém z posledních šesti zápasů a na vlastním ledě to tentokrát „schytali“ od svého velkého rivala ze Studénky. V ostatních čtyřech zápasech se dvakrát zadařilo Mustangům z Pardubic, kteří se po výhrách nad Spartou a nad Žraloky z Karlových Varů vyhoupli na první příčku tabulky.

První ligové zápasy ČPHL v novém roce 2020 se odehrály v sobotu 4. ledna. Po vyrovnaném utkání mezi domácím celkem SHK Mustangové AUTO IN a hosty z pražské Sparty byli nakonec šťastnější hráči Pardubic, kteří dokázali udržet dvoubrankové vedení z první třetiny a přečkali i závěrečnou snahu Sparty o vyrovnání, když ve 45. minutě zápasu snižoval Šafránek.

I druhý sobotní duel mezi Olomoucí a Karlovými Vary nabídl divákův atraktivní hokej na obou stranách kluziště. Tentokrát se radovali hosté, když kýžené vítězství vydolovali až díky větší šikovnosti svých hráčů v rámci samostatných nájezdů – ten rozhodující si připsal Žralok Nejedlý. Hosté si tímto vítězstvím upevnili pozici mezi nejlepšími třemi týmy aktuální tabulky České para hokejové ligy.

To nejdůležitější se však odehrálo v neděli v PSG aréně ve Zlíně. Domácí – úřadující mistr ČPHL, ale také tým, který zvítězil pouze v jednom z posledních šesti zápasů – nyní čelili silnému celku ze Studénky. Momentální forma obou týmů se začala projevovat už od úvodních minut utkání. Po první třetině vedli hosté 0:4, v další části padl do zlínské branky další gól a s několikanásobnými mistry ligy to nevypadalo vůbec dobře. V poslední třetině se průběh utkání vyrovnal, když za Zlín skórovali Ligda, Hábl a Julina, ale tři góly vstřelila i Studénka, a tak z toho byl konečný výsledek 3:8 ve prospěch hostů. Za vítěze se trefovali a asistovali především zahraniční hvězdy Panfilov (4+0) a Lisov (3+5).

Pro Zlín šlo druhou nejvyšší porážku za posledních 8 let a rekordman posledních ročníků tak klesl na dělené poslední místo tabulky…

Zbylé dva zápasy přinesly souboje mezi Mustangy a Žraloky (4:1 pro domácí) a Sparta dokázala zvítězit na hřišti Olomouce. Výhru 3:4 dirigoval dvěma přesnými zásahy opět kanonýr Šafránek. Na čele tabulky ČPHL se za sebou s bodovým rozestupem příkladně srovnali SHK Mustangové AUTO IN, HC Sledge Studénka a SKV Sharks Karlovy Vary.