ČSHA 7.10.2018

3. a 4. kolo ČPHL: Olomouc smetla Vary, Studénka nadále vítězí v nájezdech. Zlín v čele tabulky i přes prohru se Spartou, ovládl reprízu finále

Druhý hrací víkend České para hokejové ligy je za námi. Odehrálo se v něm pět duelů, které nemohly nudit. V čele tabulky je nadále Zlín, a to i přes prohru se Spartou, ovládl totiž nedělní reprízu finále s Pardubicemi. Pouze o skóre druhá je Studénka, která nadále vítězí jen v nájezdech. Olomouc smetla Karlovy Vary a dostala se na čtvrté místo, za ní jsou Pardubice a šestí právě Žraloci. Poslední je jako již tradičně Litvínov, který svůj nedělní duel s Olomoucí odložil.

3. kolo - hráno 6. 10. 2018

Výrazně posílená Studénka přivítala na svém ledě v Havířově vicemistrovské Pardubice. Domácí vedli od 7. minuty po trefě italského reprezentanta Sandra Kalegarise, hosté však v průběhu druhé třetiny vyrovnali taktéž po trefě zahraničního hráče, německého snajpra Bernharda Heringa. Gólman Kudela ani Drahý už za své záda další puk nepustily, a tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Z těch vyšli úspěšněji domácí. STUDÉNKA - PARDUBICE 2:1sn.

Zápas mezi Olomoucí a Karlovými Vary sliboval vyrovnanou bitvu, nečekaně tomu ale bylo naopak. Domácí přehrávali svého soupeře především po fyzické stránce a po dvou třetinách vedli 3:0. Žraloci v posledním dějství odpadli definitivně, hattrick završil Radek Jedlička a po trefách Pabsta a Mikuše skončil duel vysokou výhrou Hanáků. Mimochodem, poslední výhra Olomouce nad Karlovými Vary je pěkně vousatá, datuje se totiž až do 11. září 2004. OLOMOUC - KARLOVY VARY 6:0.

Trochu překvapivě dopadl i souboj na zlínském ledě, kam přijela Sparta. Ta dokázala zaskočit soupeře ve 3. minutě, kdy do sítě propadla střela Zapletala ze středního pásma. Zlínští následně srovnali krok, díky čemuž, taktéž po mírném zaváhání brankáře, vyrovnali z hole Turice. Do třetí třetiny se šlo za stavu 1:1 a Zlín byl v ní lepší, na to se ale nehraje. Ve 36. minutě vstřelil vítězný gól Raul, na nějž navázal při power-play mistrů Zdeněk Krupička. Sparta se tak stala po téměř čtyřech letech jediným týmem, který si z Baťova města odvezl všechny body. ZLÍN - SPARTA 1:3.

4. kolo - hráno 7. 10. 2018

Sparta podpořena touto senzační výhrou nastoupila v neděli k utkání ve Studénce. Od 6. minuty zásluhou Raula Pražané vedli, stejně tak tomu bylo i po dvou třetinách. Následně ale Kalegaris hned v první minutě třetí části vyrovnal a tak se šlo, jak už je u Studénky zvykem, do nájezdů. Domácí v nich mají praxi, vždyť je jeli už potřetí ze čtyřech zápasů. A to se taky ukázalo - za což to střely Sparty Kudelu nepřekonali, domácí Vápenku hned dvakrát. STUDÉNKA - SPARTA 2:1sn.

Spravit reputaci si v nedělní repríze finále potřeboval Zlín i Pardubice. Lépe k tomu nastoupili Mustangové, kteří rychle vedli. Zlín ale dokázal, že na Pardubice umí. Neprohrál s nimi od 1. října 2010 a nic se na to nezměnilo ani tentokrát: hattricky Zdeňka Hábla a Martina Joppy dovedli Zlín k vysoké výhře. ZLÍN - PARDUBICE 7:3.

Zápas mezi Olomoucí a Litvínovem byl pro marodku hostujícího týmu odložen.

autor: Jakub Kudláč