Zlín vyhrál poprvé od vzniku sledgehokejové ligy titul

Popis: PDF

Popis: Tisk

Popis: Email

Sledge hokejisté z české a moravské kolébky tohoto sportu se na titul v lize načekali pěkně dlouho. Vyhráli sice před lety Český pohár, ale od té doby, co vznikla liga, se jim nedařilo vystoupat na nejvyšší příčku. V roce 2010 by se byl rád titulem loučil dlouholetý kouč David Vrbka, ale překazili mu to kolínští Draci. Snad má radost i trochu opožděně. Třetí finálovou účast v řadě přetavil Zlín ve zlatou medaili. V semifinále porazil právě Kolín, ve finále v dramatické sérii hrané na 3 utkání Žraloky z Karlových Varů, dvojnásobné vítěze ligy, pro play-off navíc posílené hned dvěma oporami reprezentace z pražské Sparty - Zdeňkem Krupičkou a Michalem Vápenkou. Reportáže Jana Chlubny ze dvou posledních zápasů najdete zde a zde. Třetí místo vydřeli Mustangové z Pardubic ve druhém zápase s "otcovským" klubem z Kolína teprve na nájezdy 2:1.