HC - Olomouc 21.10.2012

Olomoučtí sledge hokejisté podlehli na domácím ledě Zlínu o pět branek

21.10.2012 | David Jahoda

O L O M O U C – V programu šestého kola sledge hokejové ligy podlehli olomoučtí sledge hokejisté po jednoznačném průběhu utkání hokejistům Zlína, a to poměrem 0:5. Olomouci se tak v nové sezóně ještě nepodařilo vyhrát a už počtvrté z pěti utkání nepokořili soupeřova brankáře.

6. kolo, neděle 21.10.2012, Zimní stadion Olomouc

APA VČAS Olomouc   0

SHK LAPP Zlín 5

Třetiny 0:0, 0:2, 0.3
Branky a nahrávky: 17. Hábl, 26. Šnajdar (Palát), 36. Šnajdar (Palát), 38. Šafránek (Stodůlka), 43. Flídr (Stodůlka). Rozhodčí: Novotný, Novotná. Vyloučení: 4:3, navíc Veselý J. (OLO) 10 min. [NESP]. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 20. Průběh utkání: 0:5.

APA VČAS Olomouc: Hulín – Veselý K. (C), Gergely, Stodola, Černoch Ma., Pabst – Veselý J., Prášil, Černoch Mi., Novák, Havlík, Hrdý, Rozkopal, Beneš.

SHK LAPP Zlín: Molek – Julina, Štít – Hábl (C), Stodůlka, Palát, Šafránek, Šnajdar, Flídr.

Během první části museli domácí Kohouti čelit neustálému územnímu tlaku ze strany soupeře. V několika případech domácí celek podržel brankář Libor Hulín, asi největší zlínské šance spálili David Palát a Zdeněk Hábl.

Naopak po chybné rozehrávce Zlína mohl jít sám na brankáře olomoucký Libor Geier, jenže nahrávka od Marka Gergelyho na něj byla příliš dlouhá. Když ani jeden z celků nevyužil přesilovou hru, skončila úvodní třetina bez branek.

I ve druhé části měli iniciativu hry na svých hokejkách zlínští sledge hokejisté a jejich tlak už vyvrcholil i góly. Brankový účet zápasu načal střelou k bližší tyči olomoucké klece hostující kapitán Zdeněk Hábl.

O pár minut později ho napodobil Kamil Šnajdar, který se v předbrankovém prostoru zorientoval nejlépe ze všech. Ze samostatného úniku mohl snížit olomoucký forvard Robert Pasbst, ten ale zlínského gólmana Molka nepokořil.

Hosté se dokázali brankově prosazovat i ve třetí části. Na rozdíl tří branek zvyšoval svým druhým gólem v utkání Kamil Šnajdar, po chvíli na něj navázal i Zdeněk Šafránek. Poslední hřebíček do olomoucké rakve přidal Tomáš Flídr, a stanovil tak konečný stav utkání na 5:0 pro Zlín.

Autor: David Jahoda