hokej.cz 13.11.2015

Zlín poskočil do čela sledge ligy, ovládl i reprízu finále v Pardubicích

Plný počet devíti utkání nabídlo třetí kolo české sledge hokejové ligy. Vedoucí Karlovy Vary hrály tentokrát jen jeden zápas, což pomohlo do čela tabulky obhájci titulu ze Zlína, jenž si poradil se silnými rivaly ze Sparty i Pardubic. Své první body po návratu do soutěže vybojovala Studénka, naopak na úvodní zisk sezony stále čekají v Olomouci a Litvínově.

Na dosud neporažené Žraloky z Karových Varů vyšel v rozlosování jediný duel, rovnou šlo o první historické podkrušnohorské derby. Nováček z Litvínova ovšem podle očekávání nedostal nárok. První třetinu vyhrály Vary jen o gól, ve druhé už nastřílely pět branek a konečné skóre se zastavilo na poměru 9:0. Jiří Berger a Michal Geier se radovali z hattricku.

Mistrovský Zlín nemohl těžit z výhody domácího prostředí, nicméně na tripu do Čech se mu vedlo výborně. Jednoduché to však rozhodně neměl. Na Spartě prohrával od poloviny utkání a branky Jiřího Raula, až ve třetí třetině Zdeněk Hábl otočil skóre a jeho dva góly zařídily obhájcům těsnou výhru 2:1. O den později se SHK LAPP představil v Pardubicích a tentokrát si šel za vítězstvím cílevědoměji. V každé třetině dal po gólu, domácí korigovali až tři minuty před koncem. Triumf 3:1 vyšvihl Zlín do čela o skóre před Karlovy Vary, které mají zápas k dobru.

Výjezd na západ si v opačném pořadí udělali sledge hokejisté Dolného Kubína, na podobné výsledky ale nedosáhli. Naopak, v obou případech inkasovali sedm branek. V Pardubicích hned pět z nich patřilo Bernhardu Heringovi, Miroslav Stašák alespoň korigoval skóre na 7:1. V Neratovicích už se slovenský tým do statistik nezapsal, Sparta vyhrála 7:0 hlavně díky hattrickům Jiřího Raula se Zdeňkem Krupičkou.

Zbývající čtveřice víkendových bitev se odehrála na moravském poli. Jediným týmem, který před vlastními fanoušky vyšel zcela naprázdno, byla Olomouc. Proti Českým Budějovicím neudržela vedení z hokejky Martina Nováka a Králové otočili zápas do vítězného poměru 3:1. Právě Novák byl jediným střelcem Hanáků i o den později, nicméně jeho trefa 16 sekund před koncem už jen mírnila porážku 1:2 s Vídní, za kterou se v obou případech prosadil Sandro Kalegaris.

Ten byl ústřední postavou Warriors i v sobotu na ledě Studénky. Na jeho dvě branky reagovali domácí ještě včas, když ve 22. minutě snížil na 1:2 Petr Kudrna. Za celý zbytek zápasu se však už skóre nepohlo. Studénka si sebevědomí notně vylepšila v následujícím duelu s Českými Budějovicemi, především čtyřgólový polský reprezentant Sylwester Flis totiž vystřelil svému týmu nejen výhru 5:2, ale i první úspěch nové sezony.

HC SPARTA PRAHA SLEDGE HOKEJ – SHK LAPP ZLÍN 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 27. Raul (Krupička) – 36. Z. Hábl (Julina), 41. Z. Hábl (Julina).

SHK PARDUBICE – BENCONT DOLNÝ KUBÍN 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Hering, 10. Hering, 15. P. Kubeš (Michalec), 16. Hering (P. Kubeš), 20. Hering (Kořínek), 34. P. Kubeš, 44. Hering (Motyčka) – 42. Stašák.

SOHO OLOMOUČTÍ KOHOUTI – SKV KRÁLOVÉ ČESKÉ BUDĚJOVICE 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Novák (Mikuš) – 12. David (Klíma), 20. David (F. Paclík), 31. Klíma (V. Paclík, Kočnar).

HC STUDÉNKA – VIENNA WARRIORS 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Kudrna (Flis) – 9. Kalegaris (Meixner), 18. Kalegaris.

SKV SHARKS KARLOVY VARY – HC LITVÍNOV 9:0 (1:0, 5:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 8. Berger, 18. Forgo (Hrbek), 23. Hrbek (Berger), 26. Geier (Nejedlý), 29. Geier (Nejedlý, Wágner), 30. Forgo, 34. Geier, 36. Berger (Nejedlý), 42. Berger (Nejedlý).

HC SPARTA PRAHA SLEDGE HOKEJ – BENCONT DOLNÝ KUBÍN 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Krupička (Frolík), 3. Krupička, 10. Zapletal, 16. Raul (Zikmund), 19. Raul, 43. Krupička (Zapletal), 43. Raul.

SHK PARDUBICE – SHK LAPP ZLÍN 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 43. Hering – 14. Z. Hábl (D. Hábl), 30. Šafránek (Z. Hábl), 33. Ligda (Matoušek).

SOHO OLOMOUČTÍ KOHOUTI – VIENNA WARRIORS 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 45. Novák (Keller) – 23. Kalegaris, 24. Kalegaris (Pachoinig).

HC STUDÉNKA – SKV KRÁLOVÉ ČESKÉ BUDĚJOVICE 5:2 (1:0, 0:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 7. Flis (Hornich), 32. Flis, 33. Flis (Kudrna), 37. Flis (Staněk), 44. Hornich (Staněk, Kudrna) – 18. F. Paclík, 35. Klíma.