hokej.cz 15.1.2015

Zlín s Pardubicemi mají v semifinále sledge ligy postupový mečbol

Hned týden po skončení základní části sledge hokejové ligy se čtveřice postupujících pustila do semifinále vyřazovacích bojů. Zatímco výše nasazený Zlín uspěl výsledkem 4:0 na ledě loňského mistra z Karlových Varů, vítězi základní části ze Sparty se v Pardubicích nezadařilo. Po porážce 1:4 bude muset vyhrát oba domácí zápasy, aby se udržel v boji o titul!

Pardubice těsně před startem play off dopsaly na soupisku zvučnou posilu – německého reprezentanta Bernarda Heringa, jenž strávil základní část v Olomouci. A hned v prvním zápase se to ukázalo být královským tahem! Hering totiž do 22. minuty stihl nasázet favorizované Spartě hattrick.

Na jeho první trefu ještě Pražané ke konci první části odpověděli vyrovnáním z hole Zdeňka Krupičky. Další dvě trefy čerstvé posily ale daly Východočechům pohodlnější náskok, Sparta možná i vlivem úzké sestavy už reagovat nedokázala. V závěrečných minutách ještě zkusila hru bez brankáře, tu ale potrestal domácí kapitán Pavel Kubeš a Pardubice si před vynikající kulisou vybojovaly první bod v sérii.

Téměř přesně opačný výsledek se zrodil v Ostrově nad Ohří. Karlovy Vary se Zlínem dělily po základní části jen tři body, i proto se očekával vyrovnaný zápas a velký boj o mečbol. Na stranu moravského celku ho poprvé naklonila přesilová hra v závěru první třetiny, kterou hned po 12 sekundách potrestal Erik Fojtík. Po přestávce přišla další chyba Žraloků, snadný gól Martina Joppy a už to bylo o dva.

Loňský mistr naopak své šance využít nedokázal, z jeho sestavy navíc kvůli zranění ruky vypadl Miroslav Hrbek a závěrečná část nabídla jen potvrzení první výhry Zlína. Druhá trefa Fojtíka a závěrečný úder Zdeňka Hábla stanovily výsledné skóre 4:0 ve prospěch hokejistů, jež museli do Ostrova cestovat prakticky přes celou republiku. Výlet se jim však bohatě vyplatil.

Play off si teď dá na dva víkendy pauzu, 17. ledna čeká sledge hokejisty exhibiční utkání pod otevřeným nebem v Jeseníku. Druhé a případné třetí zápasy jsou na programu až na přelomu ledna a února, o finalistech se rozhodne ve Zlíně a Praze.

SHK PARDUBICE – HC SPARTA PRAHA SLEDGE HOKEJ 4:1 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Hering, 16. Hering, 22. Hering, 45. P. Kubeš (Motyčka) – 13. Z. Krupička (Raul).
Rozhodčí: Mariánus, Špulák.
Vyloučení: 4:3.
Bez využití.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 90.
SHK Pardubice: Drahý – Motyčka, Kolek, Štěpják, Doležal, Hýbner, Kvoch, J. Kubeš, Michalec, Horníček, P. Kubeš, V. Buhr, R. Buhr, Kořínek, Chudomský, Hering.
HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka – Z. Krupička, Zapletal, J. Krupička, Novotný, Raul, Zikmund, Němec.
Stav série: 1:0.

SKV SHARKS KARLOVY VARY – SHK LAPP ZLÍN 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 13. Fojtík (Z. Hábl), 18. Joppa (Ligda, Kudrna), 37. Fojtík, 39. Z. Hábl (Matoušek).
Rozhodčí: Suchý, M. Hanák.
Vyloučení: 1:0.