hokej.cz 23.2.2015

Zlín otočil v Pardubicích, titul sledge mistra může urvat doma

O víkendu vypukly závěrečné bitvy play off sledge hokejové ligy. Zatímco do série o bronz vykročily Karlovy Vary suverénní výhrou 5:0 nad Spartou, velké finále nabídlo na úvod mnohem zajímavější zápletku. Pardubice doma sice obrátily nepříznivý vývoj zápasu se Zlínem, ale to samé se pak povedlo i soupeři, který si vítězstvím 4:2 zajistil vynikající pozici před stěhováním série na domácí stadion.

450 fanoušků vytvořilo prvnímu finálovému duelu skvělou kulisu, která se v úvodu rozhodně nenudila. Už po dvou minutách totiž platil stav 1:1, když na otevírací trefu Zdeňka Hábla odpověděl Bernard Hering. Pardubické borce navíc před přestávkou poslal Pavel Kubeš do vedení. To však bylo ze strany domácích vše, Zlín totiž zkraje druhé třetiny srovnal a v té třetí překlopil vyrovnanou bitvu zpátky na svou stranu. Přestože se ale série stěhuje na jeho led, rozhodnuto v žádném případě ještě není!

To samé platí o souběžném boji o bronzové medaile. V něm se na úvod zrodil jednoznačnější výsledek, jemuž šli Žraloci od počátku naproti. V prvních dvou třetinách zasadili Spartě po jedné ráně, závěrečná část pak korunovala jejich triumf 5:0. Jestli se na něco nezapomene, pak to byla určitě Geierova trefa v oslabení tří proti pěti! Obhájci titulu udělali významný krok ke třetí příčce, k úspěchu však budou muset jednou zvítězit i za dva týdny na ledě soupeře.

Výsledek 1. finále:

SHK PARDUBICE – SHK LAPP ZLÍN 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Hering (P. Kubeš), 13. P. Kubeš (Motyčka, R. Buhr) – 1. Hábl (Julina), 17. Hábl (Palát), 31. Fojtík (Joppa), 37. Palát (Šafránek).
Rozhodčí: Mariánus, Špulák, Suchánek.
Vyloučení: 1:1.
Bez využití.
Diváci: 450.
SHK Pardubice: Drahý – Motyčka, Kolek, Štěpják, Doležal, Hýbner, Kvoch, Horníček, P. Kubeš, V. Buhr, Kořínek, R. Buhr, Hering, Chudomský.
SHK LAPP Zlín: Molek – Julina, Hábl, Štít, Fojtík, Palát, Stodůlka, Kudrna, Ligda, Joppa, Šafránek.
Stav série: 0:1.

Výsledek 1. zápasu série o bronz:

SKV SHARKS KARLOVY VARY – HC SPARTA PRAHA SLEDGE HOKEJ 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Geier, 27. Berger (Wágner), 32. Geier (Berger), 39. Berger (Schneider), 41. Wágner (Geier).
Rozhodčí: Červenka, Tichý.
Vyloučení: 4:5.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 80.
Stav série: 1:0.
SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Hrbek, Nejedlý, Berger, Wágner, Geier, Očenášek, Schneider, Janko, Karafiát, Kovářík.
HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka – J. Krupička, Zapletal, Němec, Z. Krupička, Zikmund, Žižka, Novotný, Záluský, Němec.

neděle 8. března – případné 3. zápasy:

případný 3. zápas série o bronz: HC Sparta Praha sledge hokej – SKV Sharks Karlovy Vary