Hokej.cz 27.1.2016

Karlovarské rvačky ve sledge lize. Pardubice uhájily třetí místo

Bez překvapení se obešly výsledky 7. kola české sledge hokejové ligy. Vedoucí Zlín měl ovšem po jasné výhře v Olomouci namále, když proti Studénce musel obracet nepříznivé skóre 0:2. Druhé Karlovy Vary bezpečně zvládly oba duely na domácí půdě, k vidění byly i souboje pořádně ostrých loktů. Dramatickou bitvu o třetí místo musely rozseknout až nájezdy, Pardubice díky nim navýšily svůj náskok před čtvrtou Spartou na tři body.

Mistrovský Zlín, který vede tabulku o jeden jediný bod, zahájil víkend bez potíží. Na nedaleké půdě předposlední Olomouce svůj střelecký výkon stupňoval, ve třetí třetině vsítil pět gólů a zejména Zdeněk Šafránek (4+1) se podepsal pod jasné vítězství 8:0. Druhý den už Studénka kousala o poznání víc. Sylwester Flis jí totiž dvěma góly v rozmezí pouhých deseti sekund zajistil vedení 2:0! Na jeho trefy z 18. minuty ale dokázal LAPP bleskově zareagovat, Ligda s Palátem srovnali a klíčovou trefu na 3:2 zajistil ve třetí třetině znovu zlínský tahoun Šafránek (1+2).

Pro Studénku to nebyla jediná těsná porážka, v sobotu totiž podlehla o gól i Dolnému Kubínu. Ten byl ve vedení od 3. minuty a na každou další jeho branku dokázal domácí tým odpovědět, jenže vyrovnat ne. V přetahované tak prohrál 4:5. Slovenský účastník následně prožil pohodovější utkání v Olomouci, kde jedinou radost Kohoutů trefil Martin Novák, zatímco Kubín skóroval jedenáctkrát. Celkem osm gólů a pět nahrávek posbíral za víkend Martin Joppa, Miroslav Stašák mu sekundoval s bilancí 6+3.

Asi nejzajímavější podívaná čekala fanoušky v Ostrově nad Ohří, domově karlovarských Žraloků. Jejich výhry 3:0 nad Vídní a 9:1 nad Českými Budějovicemi režíroval Michal Geier (5+3) a své premiérové trefy si připsali Ludvík Janko s Jakubem Haasem, góly však nebyly tím jediným. Na ledě se totiž pořádně jiskřilo! V prvním duelu se Miroslav Hrbek popral s rakouským Sandrem Kalegarisem a oba dva dostali trest na pět minut a do konce utkání, ve druhém posbíral Hrbek za konflikty celkem čtyři menší tresty.

Nováček z Litvínova nejprve podlehl Českým Budějovicím 0:5, vítězství Jihočechů řídili Jakub David (3+0) se Zdeňkem Klímou (2+1). Potom však poslední tým tabulky až nečekaně potrápil vídeňské Válečníky. Ti nakonec odjeli z Litvínova s těsnou výhrou 2:1, kterou obstaral rozdílovou trefou ve 33. minutě Andreas Meixner.

Z tabulkového pohledu byl jednoznačným šlágrem kola přímý střet o třetí místo soutěže. Pardubice hájily dvoubodový náskok před pražskou Spartou. Na úvodní branku Pavla Kubeše odpověděl po polovině utkání Zdeněk Krupička a protože další gól až do konce základní hrací doby nepadl, musely vítěze určit samostatné nájezdy. Ve druhé sérii uspěl právě Krupička, jenže třetí a následně i čtvrtý pokus jel za Mustangy Kubeš. Ten se ani jednou se nemýlil a svému týmu vystřelil bonusový bod.

SOHO OLOMOUČTÍ KOHOUTI – SHK LAPP ZLÍN 0:8 (0:1, 0:2, 0:5)

Branky a nahrávky: 10. Ligda (Palát), 21. Šafránek, 25. Šafránek (Julina), 35. Šnajdar (Šafránek), 37. Ligda (Stodůlka), 40. Fojtík, 44. Šafránek (Julina), 45. Šafránek (Julina, Šnajdar).

HC STUDÉNKA – BENCONT DOLNÝ KUBÍN 4:5 (1:2, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 11. Hornich (Kudrna), 28. Flis (Hornich, Kudrna), 39. Flis (Hornich, Kudrna), 44. Hornich (Kudrna) – 3. Joppa (Rauš), 5. Joppa, 17. Joppa, 33. Stašák (Večerek), 43. Joppa.

SKV SHARKS KARLOVY VARY – VIENNA WARRIORS 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Geier (Wágner, Haas), 22. Geier, 24. Hrbek.

HC LITVÍNOV – SKV KRÁLOVÉ ČESKÉ BUDĚJOVICE 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. David (Klíma), 16. Klíma (Paclík), 27. Klíma (Rumplík), 35. David (Paclík, Dvořák), 44. David (Paclík).

SHK MUSTANGOVÉ AUTO IN – HC SPARTA PRAHA SLEDGE HOKEJ 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Kubeš (Kvoch), rozh. nájezd Kubeš – 25. Z. Krupička.

HC STUDÉNKA – SHK LAPP ZLÍN 2:3 (0:0, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Flis (Hornich, Kudrna), 18. Flis – 20. Ligda (Šafránek, Julina), 22. Palát (Šafránek), 37. Šafránek (Fojtík).

SOHO OLOMOUČTÍ KOHOUTI – BENCONT DOLNÝ KUBÍN 1:11 (0:4, 0:3, 1:4)

Branky a nahrávky: 39. Novák (Brix) – 3. Stašák (Joppa, Ferenčík), 4. Stašák, 6. Stašák (Joppa), 9. Joppa (Stašák), 19. Rauš (Joppa), 22. Joppa, 30. Joppa (Rauš, Stašák), 36. Kardoš (Joppa), 39. Joppa (Stašák, Ferenčík), 42. Stašák (Kardoš), 42. Stašák (Joppa).

HC LITVÍNOV – VIENNA WARRIORS 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Očenášek (Kesselhut) – 17. Kalegaris (Haindl), 33. Meixner.

SKV SHARKS KARLOVY VARY – SKV KRÁLOVÉ ČESKÉ BUDĚJOVICE 9:1 (4:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 1. Janko (Geier), 2. Wágner, 11. Geier, 12. Forgo (Geier, Wágner), 21. Geier, 30. Gaier (Wágner), 33. Hrbek, 33. Haas, 41. Forgo (Geier, Wágner) – 4. Klíma.