hokej.cz 29.9.2015

Sledge hokejová liga vypukla. Mistrovský Zlín ve šlágru padl Žralokům

Poslední záříjový víkend odstartovala česká sledge hokejová liga. Rozšířená desetičlenná soutěž přivítala rovněž dva zahraniční účastníky a Dolný Kubín i Vídeň shodně oslavily první vítězství. Obhájce titulu ze Zlína si nejprve vysoko zastřílel na půdě litvínovského nováčka, v neděli ale jeho skalp získaly Karlovy Vary, které vedou tabulku o skóre před Pardubicemi a pražskou Spartou.

Litvínov prožil opravdu náročný křest, za víkend museli jeho gólmani lovit ze sítě dohromady 24 kotoučů. Po porážce 0:16 se Zlínem přišel výsledek 0:8 proti Dolnému Kubínu, v jehož dresu zářil Martin Joppa – slovenský reprezentant, který na jaře vybojoval titul se Zlínem, skóroval rovnou sedmkrát!

Joppa se den předtím postaral také o úvodní trefu souboje v Karlových Varech. Domácí hokejisté ale skóre rychle otočili a Dolný Kubín zdolali vysoko 10:1, u osmi zásahů byl Jiří Berger (5+3). Očekávaný duel na západě Čech však následoval až v neděli. Bronzoví Žraloci hostili mistrovský Zlín a na vedoucí trefu Michala Geiera odpověděl ještě před koncem první třetiny David Palát. Rozhodnutí přinesla až 40. minuta a druhá branka Michala Geiera, který ve šlágru kola vystřelil Karlovým Varům cenné vítězství 2:1.

Na východní polovině republiky hostily víkendové dvojzápasy Olomouc a Studénka. Ani jeden z domácích týmů však nedokázal vyzrát na loni "bramborovou" Spartu a druhé Pardubice. Kohouti podlehli oběma soupeřům shodným poměrem 1:6 – triumf Pardubic řídil bývalý hráč Olomouce Bernhard Hering (2+2), druhý den se na Hané blýskl čistým hattrickem sparťan Jiří Raul (3+1).

Studénka se do české soutěže vrátila po roční pauze, během níž se zapojovala pouze do přátelských zápasů a turnajů. Proti Spartě držela nerozhodný stav až do 25. minuty, kdy otevřel skóre právě Jiří Raul, a dvě branky Zdeňka Krupičky znamenaly pro Pražany vítězství 3:0. I v neděli předvedli domácí hokejisté výtečné dvě třetiny, dokázali totiž zlikvidovat pardubický náskok 2:0. Mustangové ale třetí část suverénně ovládli, jejich výhru 7:3 znovu jednoznačně dirigoval Berhnard Hering (6+1). Za Studénku zaznamenal dva góly Sylwester Flis, legendární polský reprezentant, který má i americké občanství a se Spojenými státy získal v roce 2002 zlato na olympijských hrách v Salt Lake City.

Nejen Dolný Kubín, také Vídeň letos zvýšila mezinárodní aspekt české sledge hokejové ligy. Na její půdě se o víkendu odehrál jediný zápas a rakouský tým zdolal České Budějovice 6:3. Dva góly Králů ve třetí třetině za stavu 5:1 ještě zdramatizovaly průběh, ale domácí hokejisté si už vítězství nenechali utéct. Pět z jejich šesti branek zařídil Sandro Kalegaris a aby toho nebylo málo, zbývající trefu připravil.

Výsledky 1. kola sledge hokejové ligy

HC LITVÍNOV – SHK LAPP ZLÍN 0:16 (0:6, 0:5, 0:5)

Branky a nahrávky: 7. Stodůlka (Fojtík), 9. Šafránek (Julina), 10. Palát (Šafránek), 10. Julina, 11. Palát, 12. Ligda (Hábl), 20. Šafránek (Palát), 21. Šafránek, 23. Šafránek (Stodůlka), 24. Hábl (Fojtík), 29. Šnajdr (Hábl), 31. Šafránek (Palát), 33. Julina (Šafránek), 37. Fojtík, 39. Fojtík (Hábl), 40. Stodůlka.

SKV SHARKS KARLOVY VARY – BENCONT DOLNÝ KUBÍN 10:1 (3:1, 4:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Berger (Geier), 13. Wágner (Forgo, Hrbek), 14. Berger (Geier), 17. Geier (Berger), 26. Berger (Geier, Hrbek), 28. Schneider (Berger), 28. Forgo (Geier), 40. Schneider (Forgo, Berger), 42. Berger (Geier, Nejedlý), 44. Berger (Hrbek) – 10. Joppa.

SOHO OLOMOUČTÍ KOHOUTI – SHK PARDUBICE 1:6 (1:3, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 14. K. Veselý (Pabst) – 2. P. Kubeš, 9. Doležal (Hering), 13. Hering, 33. Michalec (Hering), 34. Hering, 42. P. Kubeš (Doležal, Kvoch).

HC STUDÉNKA – HC SPARTA PRAHA SLEDGE HOKEJ 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Raul (Zaplétal), 34. Z. Krupička (Raul), 45. Z. Krupička (J. Krupička).

VIENNA WARRIORS – SKV KRÁLOVÉ ČESKÉ BUDĚJOVICE 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Kalegaris (Habeler), 13. Kalegaris, 21. Kalegaris, 22. Habeler (Kalegaris), 27. Kalegaris (Pachoinig), 42. Kalegaris – 12. Rumplík (Paclík), 33. Rumplík, 35. Kalina (Klíma).

HC LITVÍNOV – BENCONT DOLNÝ KUBÍN 0:8 (0:3, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 6. Joppa, 12. Stašák, 14. Joppa, 22. Joppa, 33. Joppa (Kardoš), 37. Joppa, 43. Joppa (Ferenčík), 45. Joppa.

HC STUDÉNKA – SHK PARDUBICE 3:7 (0:0, 2:2, 1:5)

Branky a nahrávky: 20. Mlčák, 28. Flis (Hornich), 41. Flis (Kudrna) – 16. Hering (P. Kubeš), 18. Hering, 31. P. Kubeš (Hering), 33. Hering (Kvoch), 35. Hering, 39. Hering (P. Kubeš), 42. Hering.

SKV SHARKS KARLOVY VARY – SHK LAPP ZLÍN 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Geier (Berger, Forgo), 40. Geier (Berger) – 14. Palát (Z. Hábl).

SOHO OLOMOUČTÍ KOHOUTI – HC SPARTA SLEDGE HOKEJ 1:6 (0:1, 0:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 41. Jedlička (K. Veselý) – 8. J. Krupička (Zapletal), 22. Z. Krupička (Raul), 23. Raul, 27. Raul (Zikmund), 27. Raul (Zikmund, J. Krupička), 43. Zapletal (Z. Krupička).