hokej.cz 8.3.2015

Mistrovský titul sledge hokejistů slaví po třech letech Zlín!

Nejkratší možná doba stačila, aby česká sledge hokejová liga napsala tečku za ročníkem 2014/15. Suverénním způsobem prošel vyřazovacími boji Zlín, který po finálovém vítězství nad Pardubicemi oslavil před rekordní návštěvou 529 diváků svůj druhý titul v historii! Třetí příčku vybojoval neúspěšný obhájce zlata z Karlových Varů, Žraloci rovněž ve dvou zápasech zdolali pražskou Spartu.

Zlínští hokejisté před dvěma týdny ovládli první zápas na východě Čech 4:2 a sérii nenechali dojít do třetího utkání. Před fantastickou kulisou o tom prakticky rozhodli už v první třetině. Po gólech Joppy, Ligdy a Šafránka totiž vedli 3:0, ve 25. minutě navíc přidali slepené trefy Fojtík a znovu Zdeněk Šafránek. Za rozhodnutého stavu se Pardubičtí přece jen prosadili, po snížení Heringa a Michalce si ale domácí lavička vybrala oddechový čas a z koncovky nenechala udělat drama. Zvítězili 5:2.

Druhé finále si ve zlínské PSG aréně nenechalo ujít 529 diváků. To znamenalo další překonání historického rekordu české ligy! SHK LAPP po třech letech slaví svůj druhý mistrovský titul, na který dosáhl z druhého místa po základní části. Za nejnižší počet trestných minut si vysloužil i cenu Fair Play, Zdeněk Hábl s Martinem Joppou se navíc zařadili do all-star týmu soutěže. Pro Pardubice však druhé místo ani náhodou není neúspěchem – naopak, za tři roky klubové historie jde o nejlepší výsledek Mustangů.

Poslední otázku zbývalo rozluštit v hlavním městě. Vítěz základní části ze Sparty po úvodní porážce 0:5 na půdě Karlových Varů hostil závěrečný víkend bojů o třetí místo, jenže do rozhodujícího zápasu nedokázal sérii natáhnout. Tentokrát však bylo k vidění mnohem větší drama, které muselo rozhodnout až prodloužení.

Skóre otevřel v 10. minutě domácí Zdeněk Krupička, Žraloci odpověděli tři sekundy před úvodní sirénou z hokejky Jiřího Bergera. Oba gólmani pak zamkli své branky na sedm zápasů a další gól – vůbec poslední v letošním ročníku ligy – zařídil až v čase 48:19 opět Jiří Berger. Západočeši tak sice nedokázali obhájit loňský titul, ale s prázdnou neodešli. Berger si kromě postu v all-star týmu vysloužil i ocenění za nejproduktivnějšího hráče a také nejlepšího střelce základní části.

SHK LAPP ZLÍN – SHK PARDUBICE 5:2 (3:0, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Joppa (Šafránek, Fojtík), 9. Ligda (Joppa), 14. Šafránek (Fojtík, Ligda), 25. Fojtík (Joppa, Šafránek), 25. Šafránek (Joppa, Ligda) – 32. Hering, 36. Michalec (Motyčka).
Rozhodčí: Wesley – Hradil, Řezníček.
Bez vyloučení.
Diváci:
 529.
Konečný stav série: 2:0 (4:2, 5:2).
SHK Lapp Zlín: Molek – Julina, Z. Hábl, Štít, Fojtík, Palát, Stodůlka, Kudrna, Ligda, Joppa, Šafránek, D. Hábl.
SHK Pardubice: Boček – Kvoch, J. Kubeš, P. Kubeš, R. Buhr, Motyčka, Kolek, Štěpják, Doležal, Hýbner, Michalec, Homíček, V. Buhr, Kořínek, Hering, Chudomský.

HC SPARTA PRAHA SLEDGE HOKEJ – SKV SHARKS KARLOVY VARY 1:2 po prodloužení (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Z. Krupička (J. Krupička) – 15. Berger (Geier), 49. Berger.
Rozhodčí: Kuranda – Bergman.
Vyloučení: 3:1.