Karlovarský deník 19.11.2013

Sledge hokej: Žraloci i napodruhé nechali všechny body Zlínu

Zlín – Po senzačním vítězství, když ve čtvrtém dvoukole sledge hokejové ligy urvali hráči SKV Sharks Karlovy Vary na ledě Studénky vysokou výhru 14:0, přišlo na pořad rychlé sledge hokejové vystřízlivění. Ve druhém víkendovém vystoupení v rámci ligové soutěže totiž Sharks neuspěli, když ani napodruhé nestačili na zlínský Lapp. Po domácí těsné porážce 0:1 museli skousnout porážku i v PSG Aréně, kde Zlínu nakonec podlehli v poměru 1:3. Co bylo platné Žralokům, že pomalu po celé utkání měli na ledě převahu. Zlín tak opět vytěžil z minima maximum. Do karlovarského týmu se vrátil po jednozápasovém distancu kapitán Jiří Berger, který po spolupráci s Nejedlým otevřel střelou pod horní tyčku již ve druhé minutě zajímavého souboje skóre utkání. Ve 14. minutě však bylo srovnáno, když se do statistik zapsal domácí Zdeněk Hábl, který zužitkoval souhru s Palátem. Ve druhé třetině tvrdili sledge hokejovou muziku především hráči Sharks, kteří notně využívali hrubek zlínských hráčů ve středním pásmu. Jenže následné protiútoky nedokázali proměnit v důležitou branku, a tak uhodilo na druhé straně. Ve 27. minutě přidal svou druhou branku v utkání ostřílený Hábl. V závěrečné třetině vrhli Karlovaráci všechny své síly do útoku s vidinou vyrovnání, ale nebylo jim gólově přáno. Ba naopak. Ve 40. minutě udělal definitivní tečku za utkáním zlínský Marian Ligda. Lapp Zlín – SKV Sharks 3:1 (1:1, 1:0, 1:0). Branky a nahrávky: 14. Hábl (Palát, Julina), 27. Hábl (Palát), 40. Ligda) – 2. Berger (Nejedlý). Rozhodčí: Hradil, Goňa. Vyloučení: 2:2. Bez využití. SHK LAPP Zlín: Matoušek – Julina, Fojtík, Štít – Hábl, Stodůlka, Palát, Šnajdr, Flídr, Ligda. SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Hrbek, Nejedlý, Berger – Geier, Schneider, Lindák, Forgo, Wágner, Kovářík. Autor: Daniel Seifert