Karlovarský deník 2.2.2015

Zlín nechal Žraloky vypít kalich sledge hokejové hořkosti až do dna

Zlín – Smutek. Ten zavalil karlovarskou kabinu po druhém semifinále České sledge hokejové ligy, které bylo o víkendu na programu ve zlínské PSG Areně.

Úřadující mistři ligové soutěže SKV Sharks Karlovy Vary totiž nestačili po velké bitvě na zlínský Lapp, kterému podlehli 3:4, a zahrají si o ligový bronz, zatímco Zlín získal druhý bod, který ho poslal do finále ligy. Karlovaráci měli utkání velmi dobře rozehrané, když během osmi minut první třetiny šli do dvoubrankového trháku, Zlín však poctivou hrou dokázal nakonec otočit ukazatel skóre ve svůj prospěch. Rozhodující trefu měl na svědomí zlínský rychlík Erik Fojtík, který si v semifinálové odvetě připsal na své konto dvě branky.

Úvod důležitého utkání se nesl v duchu nepřesností. Postupem času se však hra, především v podání Karlovaráků, srovnala do potřebných sledge hokejových not a s tím přišly i gólové příležitosti. V 6. minutě byly k vidění před brankou Zlína obrovské zmatky v obraně, které však gólem neskončily, ačkoliv dvakrát mohli Žraloci dorážet do prázdné branky. Nejprve Geier a následně ani Forgo ale do černého nezamířili.

Karlovarský klub se vytoužené branky přece jen dočkal, a to ještě v téže minutě, když se prosadil dělovkou z pravého kruhu Michal Geier. Další branku přidali svěřenci trenéra Jiřího Bergera staršího v osmé minutě, když se po úspěšné dorážce zapsal do střelecké listiny Marek Schneider. Zlín si po druhé inkasované brance vzal oddechový čas, který mu vlil do žil novou sílu. Hráči Lappu pomalu, ale jistě začali přebírat iniciativu a začali vytvářet gólové šance. Jednu z nich gólově zúročili ve 13. minutě, kdy Hábl zachytil puk před modrou čárou, předal Pavlu Julinovi a ten z levého kruhu prostřelil karlovarského brankáře Macha.
Ve druhé třetině se dočkali Zlíňáci vyrovnání, a to v 17. minutě, kdy se od mantinelu odrazil puk přímo do jízdy Julinovi, který vystřelil a Martin Joppa ztečoval puk pod karlovarského brankáře.

Pro karlovarské barvy bylo ještě hůře, když ve 22. minutě Zlín dokonal obrat v podobě třetí branky, Joppa zmátl za brankou Geiera a u tyčky našel zcela volného Erika Fojtíka, pro kterého nebyl problém doklepnout kotouč do prázdné branky za záda gólmana Bohumíra Macha. Sledge hokejisté z lázní se však rychle otřepali a ve 30. minutě byli blízko vyrovnání.

V nájezdu dvou na jednoho Nejedlý ideálně uvolnil Geiera, ten ale tváří v tvář Molkovi neuspěl. Neuběhlo však ani pár vteřin a bylo srovnáno, po nevyužitém brejku zařídil vyrovnání úspěšný střelec Jiří Forgo. Závěrečná perioda se opět nesla v bojovném duchu, na ledové ploše zlobili jak hosté z lázní, tak domácí sledge hokejisté. Ve 35. minutě unikal Geier po pravém křídle a již lehající si gólman Molek ještě zvládl zasáhnout rukou proti střele na vzdálenější tyč.

O tři minutky později se pak Geier dostal do čistého nájezdu, v němž však nezvedl puk podle svých představ a nastřelil lehnuvšího si brankáře Molka. A jak se říká, nedáš, dostaneš, uhodilo gólově na straně druhé. Erik Fojtík se ocitl nehlídán po Machově levé ruce a zívala na něj odkrytá branka. Musel ale zpracovávat a brankář se rychle přesunoval, protože si byl vědom velkého nebezpečí. Zlínský centr se ale z otočky trefil přesně do skuliny mezi ramenem a tyčí a znovu strhl vedení na stranu svého týmu. V závěru utkání zkusili Varáci ještě power- play, ale kýženou vyrovnávací branku z toho nevytěžili, a do finále ligy tak proplul Lapp Zlín.

Lapp Zlín – SKV Sharks K. Vary 4:3 (1:2, 2:1, 1:0). Branky a nahrávky:13. Julina (Hábl), 17. Joppa (Julina), 22. Fojtík (Joppa), 39. Fojtík (Joppa) – 6. Geier (Forgo), 8. Schneider (Geier), 30. Forgo (Geier). Rozhodčí:Hradil, Mikeš. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 60.

SHK LAPP Zlín: Molek (Matoušek) – Julina, Štít, Z. Hábl – Fojtík, Stodůlka, Palát, Ligda, Joppa, Kudrna, D. Hábl.

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Hrbek, Nejedlý, Berger – Forgo, Geier, Wágner, Kovářík, Karafiát, Schneider.