Karlovarský deník 20.11.2012

Karlovarští sledge hokejisté sestřelili i úřadujícího mistra ze Zlína!

Zlín – To byl nářez. Střelecké hody v podání sledge hokejistů karlovarského SKV Sharks poznal v pátém dvoukole ligové soutěže po Studénce i úřadující mistr sledge hokejové ligy SHK Lapp Zlín.

Zlín musel na svém ledě skousnout potupnou porážku v poměru 3:9. Karlovaráci tak připravili Zlínu nejen krušné chvíle, ale také první porážku v základní části.

I vstup do utkání měli lepší hráči ze západu Čech. Než se totiž stačili domácí borci pořádně zahřát na provozní teplotu, prohrávali, když v první minutě Jiří Forgo obral ve středním pásmu o puk zlínského Štíta, vyslal dopředu Geiera a ten si zajel až za brankovou čáru, odkud našel ze druhé vlny najíždějícího Jiřího Bergera, který přesnou ranou otevřel skóre duelu.

Zlín vyrovnal až o čtrnáct minutek později, když se střelecky prosadil Zdeněk Hábl. Z vyrovnání se však hráči Zlína neradovali dlouho, když Jiří Forgo vyslal z levé strany jedovatou střelu na zlínského gólmana Molka, kterému posléze propadl puk pod sáněmi do jeho branky.

Do druhé třetiny lépe vstoupili domácí, kteří ve 21. minutě využili přesilovou hru, když Zdeněk Šafránek brankově zúročil svůj nájezd z levé strany.
Ve 25. minutě však šli Karlovaráci opět do vedení, když domácí forvard Štít se nechal přebruslit Geierem, který si objel a střelou po ledě poslal Žraloky opět do vedení.

Do závěrečné třetiny pak vlétli karlovarští sledge hokejisté jako utržení ze řetězu. Nejdříve navýšil náskok hostů z lázní parádní trefou Jiří Berger, aby o chvilku později přidal další branku hostů pro změnu Jiří Forgo. A střelecké hody v podání karlovarského výběru nebraly konce. Ve 34. minutě gólově zužitkoval spolupráci s Geierem Berger. Poté se gólově radovali i domácí, za které si připsal na své konto přesný zásah Pavel Julina. To ale bylo ze strany Zlína vše.

Závěr utkání totiž Sharks proměnili v nevídanou exhibici. Další dvě trefy si připsal na své konto nejlepší hráč Karlových Varů Jiří Forgo a vše pak zakončil, jak se sluší a patří, kapitán týmu z města minerálních pramenů Jiří Berger.

SHK Zlín – SKV Sharks 3:9
Branky a nahrávky: 15. Hábl (Palát), 21. Šafránek (Hábl), 40. Julina (Šafránek) – 1. J. Berger (M. Geier, Forgo), 15. Forgo (Hrbek), 25. M. Geier (Hrbek), 33. J. Berger (M. Geier), 33. Forgo (J. Berger), 34. J. Berger (M. Geier, Hrbek), 40. Forgo, 41. Forgo (M. Geier), 44. J. Berger. Třetiny: 1:2, 1:1, 1:6. Rozhodčí: Pelant, Knap. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 50.

SHK Lapp Zlín: Molek (Matoušek) – Julina, Štít – Hábl, Stodůlka, Palát, Šafránek, Šnajdar.
SKV Sharks Karlovy Vary: B. Mach – J. Berger, Hrbek, Nejedlý – M. Geier, Forgo, Janko, Očenášek, J. Švec.

Autor: Daniel Seifert