Karlovarský deník 23.3.2016

Sledge hokej: Zlín obhájil titul, Sharks vicemistry, bronz pro Mustangy

Neratovice, Zlín – Král je mrtev, ať žije král. Staronovým mistrem České sledge hokejové ligy se stali hráči zlínského Lappu. Ti totiž dokázali pokořit ve finále ligy ve zlínské PSG Areně karlovarské SKV Sharks, a na svůj účet si tak připsali úspěšnou obhajobu mistrovského titulu.

Ve Superfinále sledge hokejové ligy vyzval vítěz základní části Lapp Zlín (v černém) druhé Sharks Karlovy Vary.Autor: DENÍK/Martin Břenek

SKV Sharks po loňském bronzu tak bralo titul vicemistra soutěže. Na třetím místě zakončili sezonu hráči v dresech SHK Mustangové AUTO-IN, kteří na zimním stadionu v Neratovicích pokořili pražskou Spartu, které tak zůstaly sledge hokejové brambory.

Zlín obhájil titul

Ve finále České sledge hokejové ligy byl k vidění kvalitní sledge hokej, který podpořily oba týmy parádními výkony. Poprvé se měnil ukazatel skóre v závěru první třetiny, kdy se do statistik zapsal v přesilové hře karlovarský kapitán Michal Geier, který využil přesilovou hru za skvělé čtyři sekundy, když pálil ihned po buly a puk těsně před brankářem Zlína Matouškem změnil směr a propadl pod rukou do branky. Zlíňáci vyrovnali ve 25. minutě a taktéž v přesilové hře, když střela Zdeňka Hábla neprošla přes clonícího Nejedlého, ale kotouč se odrazil následně ke Zdeňku Šafránkovi, který střelou po ledě bez potíží vyrovnal. O minutku později, tedy ve 26. minutě, přišel na pořad zlomový moment finálového klání, když po vyhraném buly vyslal pomalou střelu či spíše nahození na branku Karlových Varů David Palát a gólmanova lapačka karlovarského Macha zareagovala pozdě, puk se snesl do sítě, a Zlín tak nakročil k obhajobě mistrovského titulu. V závěrečné třetině se Karlovaráci snažili, bojovali, ale kýžené vyrovnávací branky se nedočkali, a domácí výběr tak mohl na konci duelu slavit mistrovské zlato.
SHK LAPP Zlín – SKV Sharks Karlovy Vary 2:1 (0:1, 2:0, 0:0). Branky a nahrávky: 25. Šafránek (Fojtík), 26. Palát (Fojtík) – 15. Geier (Wágner). Rozhodčí: Wesley – Hradil, Mikeš. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. Diváci: 200.
SHK LAPP Zlín: Matoušek (Molek) – Julina, Z. Hábl, Fojtík, Palát, Stodůlka, Šafránek, D. Hábl, Slováček.
SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Hrbek, Nejedlý, Wágner, M. Geier, Forgo, Berger, Karafiát, Kovářík, Haas, Schneider, Janko.

Mustangové urvali bronz

Souboj o ligový bronz, ve kterém se utkaly pražská Sparta a Pardubice, rozhodlo až prodloužení. V duelu o třetí místo šli do vedení Pardubičáci, a to po hrubé chybě sparťanské obrany, jmenovitě Raula, který váhal tak dlouho s rozehrávkou, až mu puk sebral Bernhard Hering a otevřel skóre zápasu. Sparta srovnala gólový účet až v závěrečné třetině, přesněji ve 41. minutě, kdy zaváhal v útočném pásmu pardubický Michalec s rozehrou a puk se následně dostal ke Krupičkovi, který přetavil samostatný únik ve vyrovnávací trefu. V následném prodloužení, ve kterém se do střeleckých statistik zapsal pardubický Bernhard Hering, který střelou pod horní tyč zajistil svému týmu bronzové medaile.
HC Sparta Praha (sledge) – SHK Mustangové AUTO-IN 1:2 po pp (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1). Branky a nahrávky: 41. Z. Krupička – 29. Hering, 48. Hering. Rozhodčí: Bergmann – Gregor, Čáp. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 80.
HC Sparta Praha (sledge): Vápenka – Zapletal, J. Krupička – Z. Krupička, Raul, Novotný, Frolík, Zikmund, Nachtigalová.
SHK Mustangové AUTO IN: Boček, (Drahý) – Štěpják, J. Kubeš, P. Kubeš, R. Buhr – Kolek, Michalec, Horníček, V. Buhr, Hering, Doležal, Kořínek, Chudomský.

Česká sledge hokejová liga
Cena Fair play: Zlín – celkem 40 trestných minut.
Vítěz základní části: Zlín
Nejlepší hráči bez postižení: Jiří Forgo (SKV Sharks Karlovy Vary, Jan Zapletal (Sparta Praha), Pavel Julina (SHK LAPP Zlín)
Objev roku: Pavel Doležal (SHK Mustangové AUTO-IN).
Vítěz kanadské bodování: Zdeněk Hábl (SHK LAPP Zlín, 59 bodů) – 20 branek + 39 asistencí.
Nejlepší střelec: Martin Joppa (Bencont Dolný Kubín, 38 branek).
All Stars ČSHL: Jan Matoušek (Zlín), Pavel Kubeš (Pardubice), Zdeněk Hábl (Zlín), Michal Geier (Karlovy Vary), Martin Joppa (Dolný Kubín), Bernhard Hering (Pardubice).

Autor: Daniel Seifert