Karlovarský deník 30.9.2015

SLEDGE HOKEJ: Žraloci urvali i skalp mistrovského Zlína

Ostrov – Úvod jako z partesu. Sledge hokejisté SKV Sharks Karlovy Vary v úvodním dvoukole České sledge hokejové ligy byli stoprocentní. Po skalpu nováčka z Dolného Kubína dosáhli ve šlágru na cenné vítězství nad zlínským Lappem v poměru 2:1.

Sledgehokej. Ilustrační foto.Autor: DENÍK/Daniel Seifert

V souboji třetího týmu a prvního z loňské sezony se ujali sledge hokejové taktovky domácí borci Sharks. Již v 5. minutě Geier se Schneiderem ujeli do brejku dvou na jednoho, zakončující Marek Schneider ale netrefil Matouškovu klec.

Poprvé se měnil ukazatel skóre ve 12. minutě, Karlovy Vary otevřely skóre, základem bylo vyhrané buly před Janem Matouškem. Forgo bojoval asi nerozhodně, ale Berger přijel do souboje a přesně našel před brankou zcela nepokrytého Michala Geiera, který neměl problém zblízka uklidit do poloodkryté sítě.

Karlovaráci se však radovali ze vstřelené branky jen dvě minuty, když David Palát vyrovnal ideálně trefeným pokusem z ostrého úhlu do protějšího rohu Machovy branky.

Na začátku druhého dějství si vyžádala strana Karlových Varů oddechový čas, po řádném vichru na karlovarské střídačce domácí hráči sledge hokejově opět ožili.

Hned z toho byla šance, Wágner mezi kruhy přenechal puk za sebe Forgovi, který si udělal prostor a těsně minul levou tyčku. Pak se ke slovu dostali Zlíňáci. Oko fanouška potěšila hezká akce Fojtíka, který poslal ideální pas na rozjetého Paláta.

Palátova teč mířila po ledě asi mimo, přesto Mach natáhl ruku a příložníkem zajistil situaci. Poté si Berger zkomplikoval jednoduchou situaci u mantinelu a s pomocí teče Ligdy přihrál rozjetému Fojtíkovi. Tomu nevyšla táhlá klička, ale byla to velká šance hostů jít do vedení.

Co se nepodařilo Zlínu, povedlo se Sharks. Ve 40. minutě vystřelil z valné hromady před Matouškem ležící Berger do zadního mantinelu, od kterého se puk odrazil ke druhé tyči na číhajícího Michala Geiera a ten nezaváhal.

Poté si Zlín vybral oddechový čas, k tomu přidal přesilovku, následnou power-play a odvolání brankáře, kdy závěr zápasu poslal na ledovou plochu šestici hráčů, ani to však již nic nezměnilo na vítězi duelu, kterým se stali hráči Sharks.

SKV Sharks Karlovy Vary – LAPP Zlín 2:1 (1:1, 0:0, 1:0). Branky a nahrávky: 12. Geier (Berger, Forgo), 40. Geier (Berger) – 14. Palát (Z. Hábl). Rozhodčí: Schopf, Matas. Vyloučení: 1:0. Diváci: 50.

SKV Sharks Karlovy Vary: B. Mach (Bozděk) – Hrbek, Nejedlý, Berger – M. Geier, Forgo, Wágner, Schneider, Kovářík.

SHK LAPP Zlín: Matoušek (Molek) – Julina, Šafránek, Z. Hábl – Stodůlka, Šnajdar, Slováček, Fojtík, D. Hábl, Ligda, Palát.

Autor: Daniel Seifert