Karlovarský deník 5-3-2012

Sharks vylovili stříbrné placky

Sledge hokejisté Zlína (v oranžovém) po sobotním vítězství 2:0 nad Karlovými Vary dosáhli na druhý mistrovský titul ve své historii. Autor: DENÍK/Luděk Ovesný

dnes 14:49

Zlín – Žraloci v pátek výhrou nad Zlínem vyrovnali finálovou sérii, v sobotu však již na Zlín nestačili

Nemožné se stalo realitou. Sledgehokejisté karlovarského SKV Sharks ve druhém utkání finálové série Sportmall ligy s SHK Lapp Zlín v PSG Aréně smazali v páteční podvečer po výhře 5:1 jednobodové manko, a tím tak vyrovnali série na nerozhodný stav 1:1.

Oslavné chorály karlovarského mužstava však netrvaly dlouho. V sobotu v rozhodujícím třetím utkání nakonec vybojoval druhý bod Zlín, který tak mohl oslavit v domácím prostředí preimérový mistrovský titul. Naopak po roční odmlce si hráči Sharks připsali na své konto zisk stříbrných medailí.

Sharks smetli Zlín

Páteční utkání načali lépe hosté z lázní. Již ve 3. minutě se ocitl po brejku sám před brankářem Zlína karlovarský Geier, ale neuspěl. Za hosty v téže minutě kontroval nastřelenou horní tyčkou karlovarské svatyně zlínský Palát. Poprvé se měnil ukazatel skóre ve 4. minutě, když si domácí Zapletal nechtěně vstřelil vlastní branku, které nakonec byla připsána karlovarskému Bergerovi.

Nápor Karlovaráků nabral po vstřelené brance na obrátkách a v končící 4. minutě přidali druhou branku, když se po souhře s Krupičkou opět trefil karlovarský kapitán Berger, který z modré poslal podruhé puk za záda zlínského gólmana Matouška. Poté se dvakrát mohl zapsat do střelecké listiny Geier, ale proti Matouškovi ani jednou brankově neobstál. Naopak Zlín mohl v závěru první čtvrtiny snížit na rozdíl jediné branky, ale Hábl, tak dlouho otálel na brankové čáře, až mu brankovou radost překazil gólman Karlových Varů Vápenka.

Z druhé čtvrtiny uběhlo pouhých jedenačtyřicet vteřin a hráči z lázní se mohli radovat z třetí branky, když po samostatném úniku na dvakrát procedil zlínského brankáře Geier. V 17. minutě navýšili hráči z Karlových Varů svůj náskok již na čtyři branky, když Krupička po dalším brejku gólově využil brankovou nabídku z hole Geiera. Zlín se dočkal brankové radosti až ve 36. minutě po rychlé sehrané akci po buly, kterou gólově zúročil na hranici brankoviště osamocený Palát. Ve 41. minutě si pak připsal přesnou trefu na své konto v oslabení karlovarský Krupička, který zakončil úspěšně svůj samostatný únik.

Lapp Zlín – Sharks K. Vary 1:5
Branky a nahrávky: 36. Palát (Hábl, Fojtík) – 4. J. Berger (Z. Krupička), 4. J. Berger (Z. Krupička), 16. M. Geier, 17. Z. Krupička (M. Geier, J. Berger), 41. Z. Krupička. Třetiny: 0:2, 0:2, 1:1. Rozhodčí: Vaněk – Hradil, Pelant. Vyloučení: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Stav série: 1:1.
SHK LAPP Zlín: Matoušek (Molek) – Julina, Štít , T. Mach, Zapletal, Hábl, Stodůlka, Palát, Sigmund, Šnajdar, Fojtík.
SKV Sharks Karlovy Vary: Vápenka (B. Mach) – J. Berger, Hrbek, M. Geier, Janko, Forgo, Očenášek, J. Švec, Nejedlý, Z. Krupička.

Zlín doma oslavil premiérový titul

V sobotu tak bylo na programu ve zlínské PSG Aréně na programu rozhodující třetí utkání, které rozhodlo o novém mistru sledgehokejové Sportamll ligy. Nakonec se z premiérového mistrovského titulu radovali hráči Zlína, tedy kolébky českého sledgehokeje, když Karlovy Vary pokořili v poměru 2:0.