Karlovarský deník 1.2.2010

Zlín poslal do finále hattrickem Hábl

Ostrov – Úřadující mistr sledgehokejové ligy SKV Sharks Karlovy Vary se třetího titulu mistra nedočká.

Hráči Sharks, kteří vyhráli dva poslední ročníky sledgehokejové ligy, na mistrovskou šňůru nenavázali, navíc po pěti letech budou chybět ve finále sledgehokejové ligy. Postarali se o to sledgehokejisté ZAS Zlín, kteří nejdříve získali první bod na svém ledě a pro ten druhý si pak zajeli na zimní stadion v Ostrově, kde tým Sharks pokořili až po samostatných nájezdech v poměru 2:3. Tím se probojovali premiérově do finále ligy.

Velkou zásluhu na tom měl zejména kapitán Zlína Zdeněk Hábl, který zařídil všechny tři branky svého týmu. Karlovaráci si tak zahrají o bronz. Na soupeře si však budou muset ještě počkat. Druhá semifinálová série je totiž vyrovnaná, a rozhodovat se tak bude mezi Spartou a Kolínem.

Odvetné semifinálové utkání načali lépe úřadující mistři SKV Sharks Karlovy Vary. Než se Zlíňáci stačili na ledové ploše v Ostrově řádně sledgehokejově rozkoukat, prohrávali.

Kapitán Karlovaráků Jiří Berger na sebe navázal na modré hned dva hráče Zlína a jeho přihrávku poprvé usměrnil za záda zlínského brankáře Matouška zpoza branky najetý Geier. To ale nebylo vše. Hráči z lázní o několik minutek později mohli jít do dvoubrankového vedení. Geier ale ve svém druhém samostatném nájezdu neuspěl.

Pak se do hry dostali i hosté, kteří zlobili domácího brankáře Bozděka hlavně střelbou z každé pozice. V první třetině však na něj správný recept nenašli. Sledgehokejisté Karlových Varů si poté vytvořili několik slibných příležitostí, ale neujala se střela Bergera ani další nájezd Geiera.

Do druhé třetiny pro změnu lépe vstoupili hráči Zlína. To když na trestnou lavici zamířil karlovarský Geier. Nabídnutou přesilovku pak hosté plně využili. Ve 23. minutě napřáhl mezi kruhy kapitán Zlína Hábl a jeho střela se odrazila od domácích hráčů do karlovarské branky.

Z vyrovnání se však sledgehokejisté Zlína radovali osm minut. Ve 31. minutě vybojoval v obranném pásmu Zlína puk Jeřábek, ke kterému se dostal obránce Kvoch, který svou střelou z úhlu překvapil zlínského gólmana. Jenže ani hráči Sharks se z druhého vedení dlouho neradovali. Ve 32. minutě bylo vyrovnáno, když po signalizované výhodě Zlína se nejlépe orientoval ve skrumáži před brankou Západočechů zlínský Hábl.

V závěrečné třetině se již ukazatel skóre i přes šance na obou stranách nezměnil, a na program tak přišly ošidné samostatné nájezdy, které lépe zvládli hráči Zlína.

V první sérii se jako první rozjel karlovarský Kvoch, který po kličce brankáři Matouškovi bezstarostně skóroval. Stejně si vedl na druhé straně i Šojdr, který pro změnu napálil svůj projektil pod horní tyčku brankáře Bozděka. Ve druhé sérii pak neuspěl domácí Geier, když jeho střela skončila na brankáři Zlína Matouškovi. Na druhé straně se pak prezentoval úspěšnou kličkou a gólem Hábl.

Ve třetí sérii pak neuspěl ani domácí Berger, když se jeho střela odrazila od brankáře Zlína před brankovou čáru.

SKV Sharks –ZAS Zlín 2:3 po samostatných nájezdech

Branky: 1. Geier (Berger), 31. Kvoch (Jeřábek) – 23. Hábl (Julina), 32. Hábl (Julina), 61. rozhodující nájezd Hábl. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:2 – 0:1. Rozhodčí: Schop, Danio. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 93.

Sharks: Bozděk – Kvoch, Hrbek, Frous – Berger, Forgo, Geier – Jeřábek, Čolič, Srb, Janko.
Zlín: Matoušek – Šojdr, Hábl, Fojtík – Julina, Palát, Štít, Šnajder, Herink, Stodůlka, Sigmud.